EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 23 آذر 1398   Saturday 14 December 2019

سرمقاله

چرایی غیبت اصلاح‏طلبان در دانشگاه‌ها‏

محمدعلی وکیلی

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به انتشار فهرست دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دانشجویان ایرانی، گفت: ملاک این فهرست، رتبه‌بندی جهانی است.
به گزارش مهر، حمید اکبری افزود: ۶۴۵دانشگاه از کشورهای مختلف در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفتند. وی با اشاره به تغییری که در این فهرست نسبت به تعداد دانشگاه‌های مورد تایید در گذشته رخ داده است، افزود: مهم‌ترین تغییر این است که تعداد دانشگاه‌های مورد تایید کم شده است و به‌ویژه تعداد دانشگاه‌های روسیه و هندوستان در این فهرست کاهش یافته است. همچنین دانشگاه‌های کشورهایی مانند بلاروس و اوکراین که پیش از این در این فهرست نبودند، همچنان در این فهرست نیستند. وی در مورد نحوه همکاری دانشگاه‌هایی که مورد تایید نیستند و در این فهرست قرار ندارند با دانشگاه‌های علوم‌پزشکی، گفت: در مورد دانشگاه‌های خارجی دو بحث وجود دارد. یک بحث تایید آموزشی دانشگاه خارجی است که وقتی دانشجوی ایرانی می‌خواهد برای ادامه تحصیل به آنجا برود باید دانشگاه مورد تایید باشد وگرنه با مشکل مواجه
می شود. وی افزود: یک بحث دیگر همکاری بین‌المللی در حوزه تحقیقات و علوم‌پزشکی است. هر دانشگاه خارجی ممکن است در یک حوزه تحقیقاتی عملکرد خوبی داشته باشد بنابراین دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند در آن زمینه با آن دانشگاه خارجی همکاری داشته باشند. در واقع ممکن است یک دانشگاه در زمینه تحصیلی و آموزشی در رشته‌های علوم‌پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت نباشد اما عدم تایید در زمینه آموزشی، دلیلی بر عدم همکاری علمی با آن دانشگاه نیست.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام