EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 03 بهمن 1397   Wednesday 23 January 2019

سرمقاله

کشتی طوفان‌زده مطبوعات

علیرضا صدقی

شهردار تهران با بیان اینکه پرونده زباله‌سوز و تولید برق بسته نیست، اظهار امیدواری کرد که در سال۹۷ اتفاق خوبی در این زمینه رخ دهد.
به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در مورد سرانجام راه‌اندازی زباله سوز و تولید برق از زباله در تهران، گفت: فرایند مناقصه تهیه شده و شرایط اعلام شده و شرکت‌های بین‌الملی و نمایندگانش در تهران در صورت تمایل می‌توانند برای ایجاد زباله‌سوز و فرایند استخراج برق از زباله پیشنهادات خود را ارائه دهند.
وی با بیان اینکه در این زمینه با یک شرکت کره‌ای از قبل صحبت شده بود و در سفری که اخیرا به کره داشتم با هیات مدیره شرکت مذکور دیدار کردم، گفت: این رایزنی‌ها به مرحله عقد قرار داد نیز رسیده اما متاسفانه شرکت مقابل، شرایط جدیدی را بعد از آنکه به مرحله عقدقرارداد رسیدیم، مطرح کرد که مورد قبول ما نبود.
نجفی افزود: شرکت کره‌ای در مرحله عقد قرارداد، شرایط جدیدی درخصوص میزان سال‌های استفاده از محل تولید برق و... مطرح کرد که ما آن را نپذیرفتیم.
شهردار تهران با بیان اینکه بحث زباله‌سوز و تولید برق از زباله در دستورکار است، ادامه داد: با شرکت‌های داخلی، آسیایی و اروپایی در این زمینه صحبت خواهیم کرد که در مناقصه شرکت کنند چراکه پرونده زباله‌سوز و تولید برق بسته نیست.
وی با بیان اینکه امیدواریم سال۹۷ اتفاق خوبی در این زمینه رخ دهد، تصریح کرد: امید است در سال جدید پیمانکار مشخص شود اما دقت داشته باشید تا نتیجه و بهره‌برداری برق از زباله، ۲۶ماه زمان لازم است و بعد از انتخاب پیمانکار تولید برق از زباله و ایجاد زباله‌سوز رخ می‌دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام