EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 اسفند 1397   Thursday 21 February 2019

سرمقاله

حکایت همچنان باقی است!

محمدرضا ستاری

برگزارکنندگان جشنواره فیلم ونیز روز دوشنبه گی‌یرمو دل تورو کارگردان مکزیکی و سازنده فیلم‌هایی چون «شکل آب» و «هزارتوی پن» را به‌عنوان رئیس هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و پنجمین دوره این رویداد سینمایی معرفی کردند.
جشنواره فیلم ونیز 2018 از 29 اوت تا هشت سپتامبر برگزار می‌شود و دل تورو و همکارانش در بخش مسابقه بین‌الملل که هنوز معرفی نشده‌اند، برنده جایزه شیر طلایی و هفت جایزه دیگر این بخش را انتخاب می‌کنند. هیات رئیسه بینال ونیز به ریاست پائولو باراتا به پیشنهاد آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره ونیز دل تورو را به‌عنوان رئیس هیئت داوران بخش مسابقه بین‌الملل هفتاد و پنجمین دوره این جشنواره انتخاب کرد.
دل تورو گفت: «ریاست داوران جشنواره فیلم ونیز یک افتخار و مسئولیت بسیار بزرگ است که من با احترام و قدردانی می‌پذیرم. ونیز پنجره‌ای به دنیای سینما و فرصتی برای تجلیل از قدرت و ارتباط فرهنگی آن است.» باربرا گفت: «گی‌یرمو دل تورو مظهر سخاوت، عشق به سینمای گذشته یا آینده و علاقه شدید به نوعی سینماست که می‌تواند احساسات را برانگیزد، روی مردم تاثیر بگذارد و در همان حال بازتاب آن‌ها باشد. او با تخیل سرزنده خود، حساسیت‌های نامعمول و اعتماد به قدرت تصاویر، دنیایی شگفت‌انگیز خلق کرده است که در آن عشق و ترس می‌تواند با هم وجود دارند.» دل تورو امسال با فیلم «شکل آب» جایزه شیر طلای بهترین فیلم جشنواره ونیز را از آن خود کرد. قصیده رمانتیک دل تورو برای فیلم‌های ترسناک دوران جوانی‌اش با 13 نامزدی از جمله در بخش‌های بهترین فیلم و بهترین کارگردانی پیشتاز نامزدهای جوایز اسکار امسال است. «شکل آب» در جوایز گلدن گلوب در دو بخش بهترین کارگردان و بهترین موسیقی جایزه گرفت و از سوی انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا به‌عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد. دل تورو جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را نیز از آن خود کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام