EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 01 خرداد 1397   Tuesday 22 May 2018

سرمقاله

در کارنامه شکست روحانی نام دیگران هم ثبت می شود

محمدصادق جنان صفت

واژگونی اتوبوس در مسیر گچساران 9فوتی و 36مصدوم بر جای گذاشت.
به گزارش ایسنا، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در مورد این حادثه، اظهار کرد: بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور دیهوک در استان خراسان‌رضوی 9نفر جان خود را در این سانحه از دست دادند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ‌اضافه کرد: این حادثه در ساعت 2 و 52دقیقه در محور دیهوک فردوس رخ داد که 6تیم امدادی هلال‌احمر از پایگاه‌های دیهوک و بشره به محل حادثه اعزام شدند.
مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز در مورد امدادرسانی اورژانس به مصدومان این حادثه، با اشاره به وجود 45مسافر در این اتوبوس، گفت‌: در این حادثه 9نفر از مسافران که خانم بودند در محل حادثه فوت کردند و 36نفر نیز به دلیل مصدومیت به مراکز درمانی منتقل شدند که 20نفر از مصدومان به طبس و 16نفر نیز به فردوس منتقل شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه‌ داد: این حادثه توسط 14 آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک خودروی فرماندهی پوشش داده شد و با توجه به میزان بالای خونریزی داخلی مصدومان احتمال افزایش فوتی‌ها وجود دارد.
تاکید ویژه نماینده مجلس بر رسیدگی
در این میان، نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس بر رسیدگی ویژه به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس «دیهوک - فردوس» تاکید کرد.
محمدرضا امیرحسنخانی اظهار کرد: این اتوبوس از گچساران در کهگیلویه‌وبویراحمد راهی مشهد بود و حامل زائرانی بود که براساس پشتیبانی آستان قدس‌رضوی و همکاری سپاه پاسداران برای زیارت عازم مشهد بودند.
وی با بیان اینکه اکثر مسافران این اتوبوس، بانوان مسن بودند، تصریح کرد: این اتوبوس بعد از پیمودن پنج کیلومتر از دیهوک، واژگون شده است.
امیرحسنخانی با اشاره به اینکه در بیمارستان طبس و فردوس، دستگاه سی‌تی‌اسکن مشکل داشت، خاطرنشان کرد: وضعیت این بیمارستان‌ها از نظر تجهیزات، قابل‌قبول نبود و به‌علت نیاز بسیاری از بیماران به دستگاه سی‌تی‌اسکن، این بیماران با اورژانس هوایی به بیمارستان بیرجند منتقل شدند.
نماینده مردم شهرستان‌های بشرویه، فردوس، طبس و سرایان در مجلس بیان کرد: با صحبت با فرمانداران طبس و فردوس و رئیس شبکه بهداشت فردوس و طبس مقرر شد اماکن اقامتی فردوس و طبس در اختیار همراهان این بیماران قرار گیرد و به آنان خدمات ارائه شود.
امیرحسنخانی اظهار کرد: استاندار خراسان‌جنوبی و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از همان ساعات اولیه وقوع حادثه برای در اختیار قرار گرفتن امکانات به حادثه‌دیدگان تلاش کردند.
وی یادآور شد: مسیر «دیهوک - فردوس»، مسیری پرترددی و یکی از مسیرهای اصلی کشور است که باید امکانات بین‌راهی آن هر روز کنترل شود.
اعزام بالگرد به محل حادثه
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان فردوس نیز گفت: بالگرد برای انتقال مصدومان سانحه رانندگی اتوبوس به این محور به مرکز استان اعزام شد.
ابراهیمی اظهار کرد: ضمن پیگیری‌های به عمل آمده و تماس با ستاد مدیریت بحران استان یک فروند بالگرد برای انتقال مصدومان این حادثه دلخراش اعزام شد.
وی یادآور شد: با تشکیل تیم مدیریت بحران هم‌چنین مساعدت نماینده هماهنگی‌های لازم در راستای بهبود وضعیت مصدومان و رفاه حال همراهان این سانحه انجام شده است.
اعزام 10 مصدوم به بیرجند
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم گفت: حال 10نفر از 36مصدوم این حادثه وخیم گزارش شده که در حال اعزام به مرکز استان هستند.
علی دلخروشان اظهار کرد: یک مصدوم از بیمارستان فردوس توسط اورژانس هوایی بیرجند، سه مصدوم بیمارستان طبس توسط اورژانس هوایی طبس و 6نفر نیز توسط اتوبوس آمبولانس در حال انتقال به بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند هستند.
وی افزود: علاوه‌بر انتقال این مصدومان، در حال حاضر 16زخمی در بیمارستان طبس و 10نفر در بیمارستان فردوس در حال درمان هستند. مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: بعد از گزارش حادثه واژگونی بلافاصله 14دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام