سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید براساس قانون عمل کرد، گفت: در این میان نباید به مدیریت شهری اتهام مخالفت با فرهنگ دینی زده شود و نه به جامعه مذهبی اتهام رانتخواری، اینگونه رویکردها به جای حرکت به سمت وحدت، شکاف اجتماعی را در جامعه عمیق تر می کند.
به گزارش ایلنا، محسن هاشمی‌رفسنجانی در چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در آغاز جلسه با بیان اینکه اصلاح نظام مدیریت مالی و تامین و تخصیص اعتبارات شهرداری و مدیریت شهری تهران، فرایندی پیچیده و حساس است، گفت: این فرآیند باید از یک‌سو هدفمند و با سرعت و شتاب مناسب و در عین حال، باید حساب شده باشد تا به بی‌ثباتی ساختار و آسیب دیدن امنیت روانی کارکنان و فعالان در حوزه شهرداری نیانجامد و سرمایه اجتماعی مدیریت شهری را دچار خدشه و کاستی نسازد. او ادامه داد: بنابراین دامن زدن به انتظارات که نظام مالی مدیریت شهری به‌صورت دفعی و یک‌شبه اصلاح شود، تنها به سرخوردگی جامعه و افزایش شکاف شهروندان ومدیریت شهری می‌انجامد، اصلاحات باید مستمر و گام به گام باشد.
هاشمی‌رفسنجانی سیاست شورای پنجم و مدیریت شهری تهران را ساماندهی اعتبارات فرهنگی و اجتماعی و شفاف‌سازی در تامین وتخصیص بودجه خواند و افزود: این سیاست نباید به مخالفت با فعالیت‌های مذهبی در سطح شهر تعبیر شود. قانون تکالیف و وظایف دستگاه‌های مسئول را در حیطه فعالیت خود مشخص کرده و اکنون بسیاری از وظایف و تکالیف قانونی مدیریت شهری بر زمین مانده است که باید این فعالیت‌ها را اولویت‌بندی کرده و براساس منابع و اعتبارات، پیگیری شود. رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید بر اساس قانون عمل کرد، ادامه داد: در این میان نباید به مدیریت شهری اتهام مخالفت با فرهنگ دینی زده شود و نه به جامعه مذهبی اتهام رانت‌خواری، این‌گونه رویکردها به‌جای حرکت به‌سمت وحدت، شکاف اجتماعی را در جامعه عمیق‌تر می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام