EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018

سرمقاله

چیستی گذار سعودی‌ها از محافظه‌کاری به سیاست خارجی تهاجمی

محمدرضا ستاری

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه بعید است مدرسه‌ای اعلام کرده باشد که بچه‌ها از شنبه آینده به مدرسه نیایند، گفت: از خانواده‌ها خواهش می‌کنم اگر مقدر است برنامه‌های‌شان را طوری تنظیم کنند که مدارس از حدنصاب نیفتد و دایر باشد.
به گزارش ایسنا، محمد بطحایی در حاشیه مراسم بانوی امید با بیان اینکه زنان به عنوان رکن اصلی هر خانواده نقش مهمی در پرورش نسل آینده به عهده دارند گفت: ایجاد آرامش در خانواده و یک فضای بانشاط بسیار اهمیت دارد و تا زمانی که فرزندان ما در فضای آرام زندگی نکنند یادگیری اتقاق نمی‌افتد.
وی افزود: از خانواده‌ها به عنوان شریک تربیتی خودمان درخواست می‌کنم آنها در خانواده و ما در مدرسه محیطی شاد و آرام ایجاد کنیم. وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه با بیان اینکه مدارس تا آخرین روز، 28 اسفند باز هستند، گفت: در پی تعطیلی‌های زیاد امسال به علت آلودگی هوا و سایر شرایط، مدارس دایر است و می‌خواهم همه برای جبران عقب‌افتادگی‌ها کمک کنند. بطحایی افزود: بعید است مدرسه‌ای اعلام کرده باشد که دانش‌آموزان از شنبه آینده به مدرسه نیایند. از خانواده‌ها خواهش می‌کنم اگر مقدر است برنامه‌هایشان را طوری تنظیم کنند که مدارس از حدنصاب نیفتد و دایر باشد. وی درباره تاثیر نمرات امتحان نهایی در کنکور سراسری نیز گفت: امروز با وزارت علوم جلسه داریم و مصمم هستیم به شرطی دامنه امتحانات نهایی وسیع شود که در امتیازات کنکور موثر باشد؛ اگر قرار باشد امتحانات نهایی تاثیری در ورود به آموزش‌عالی نداشته باشد غیر از بار مالی و سختی چیزی برای آموزش‌وپرورش نخواهد داشت. میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور همچنان و حداقل تا دوسال آینده، همانند گذشته خواهد بود. وزیر آموزش‌وپرورش در پاسخ به اینکه آیا بخشنامه‌ای پیرامون برگزاری مراسم «چهارشنبه‌سوری» به مدارس ارسال کرده‌اید؟ عنوان کرد: از چنین بخشنامه‌ای اطلاع ندارم. هرچند چهارشنبه‌سوری به عنوان مراسم سنتی ایرانیان می‌تواند کم‌خطرتر از آنچه تاکنون بوده برگزار شود. بطحایی درباره برگزاری همایش‌های متعدد در این وزارتخانه گفت: همایش‌ها را حتی در سطح استانی کنترل می‌کنیم. در هر حوزه و معاونت نباید بیشتر از یک همایش ملی برگزار شود. وی درباره نظر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درخصوص توقف برگزاری آزمون‌ها در دوره ابتدایی نیز گفت: اطلاعیه‌ای را در این‌باره منتشر می‌کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام