EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018

سرمقاله

چیستی گذار سعودی‌ها از محافظه‌کاری به سیاست خارجی تهاجمی

محمدرضا ستاری

مدیرعامل پتروشیمی شازند با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی شازند بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور به لحاظ تنوع محصولات تولیدی است اضافه کرد: بیش از 5 هزار تولیدی وابسته به محصولات تولیدی این شرکت می باشد و به صورت مستقیم برای 4 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است و نیروهای متخصص که در این شرکت تربیت شده اند اکنون در سطوح مدیریتی پتروشیمی های کشور مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: این شرکت حدود یک میلیون 900 هزار تن محصول نهایی و میانی در دو بخش پلیمری وشیمیایی تولید می کند و یکی از مسئولیت های اجتماعی این شرکت توجه به مسئله اشتغال زایی است که در 3 سال اخیر حدود 600 نفر جذب شرکت شدند که این تعداد جذب نیرو یک خدمت وی افزود: شرکت پتروشیمی شازند در سال ۹۵ بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان و در سال جاری مبلغی معادل ۱۰/۷ میلیارد تومان بابت اقداماتی در جهت حفظ محیط زیست هزینه کرده است و این شرکت با رعایت استانداردهای لازم و همچنین پایش آنلاین آلاینده ها و همچنین با اختصاص 400 هکتار فضای سبز در مجتمع و شهر مهاجران توانست از لیست شرکت های آلاینده خارج شود و به یک صنعت سبز تبدیل شود.  در ادامه آقازاده استاندار مرکزی گفت: شرکت پتروشیمی شازند برای مردم استان به عنوان یک صنعت پاک شناخته شده است که با تولید حدود ۲ میلیون تن محصول در سال جزء یکی از صنایع سبز کشور است و باید به مدیریت محترم و تمامی کارکنانی که به این مسیر امیدوار کننده رسیدند، تبریک گفت .   آقازاده با تقدیر از اقدامات موثر زیست محیطی شرکت پتروشیمی شازند گفتند کمربند سبز شهر اراک ۱۸۰۰ هکتار است در حالی که در این مجتمع و شهر مهاجران 400 هکتار از سوی این به فضای سبز اختصاص یافته است که این به نوبه ی خود یک جنگل کاری به حساب می آید .  این شرکت در سال معادل ۶/۵ میلیون متر مکعب مصرف آب دارد که منشا برداشت این آب از دشت شازند است که باید استفاده از پساب شرکت پالایشگاه و شهر مهاجران در دستور کار قرار گیرد تا بخش عمده آب مورد  نیاز جهت استفاده در واحدهای تولیدی و مصارف فضای سبز از این منبع تامین شود.
در ادامه این بازدید به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی آقازاده و هیئت همراه و نیز ولدخانی و تعدادی از مدیران و روسای امور،استاندار محترم و مدیریت محترم عامل اقدام به غرس نهال کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام