EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 27 اسفند 1396   Sunday 18 March 2018

سرمقاله

ایران صفی اصفیا و وظایف ایران دوستان

محمدصادق جنان صفت

مدیرعامل پتروشیمی شازند با اشاره به اینکه شرکت پتروشیمی شازند بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور به لحاظ تنوع محصولات تولیدی است اضافه کرد: بیش از 5 هزار تولیدی وابسته به محصولات تولیدی این شرکت می باشد و به صورت مستقیم برای 4 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است و نیروهای متخصص که در این شرکت تربیت شده اند اکنون در سطوح مدیریتی پتروشیمی های کشور مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود: این شرکت حدود یک میلیون 900 هزار تن محصول نهایی و میانی در دو بخش پلیمری وشیمیایی تولید می کند و یکی از مسئولیت های اجتماعی این شرکت توجه به مسئله اشتغال زایی است که در 3 سال اخیر حدود 600 نفر جذب شرکت شدند که این تعداد جذب نیرو یک خدمت وی افزود: شرکت پتروشیمی شازند در سال ۹۵ بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان و در سال جاری مبلغی معادل ۱۰/۷ میلیارد تومان بابت اقداماتی در جهت حفظ محیط زیست هزینه کرده است و این شرکت با رعایت استانداردهای لازم و همچنین پایش آنلاین آلاینده ها و همچنین با اختصاص 400 هکتار فضای سبز در مجتمع و شهر مهاجران توانست از لیست شرکت های آلاینده خارج شود و به یک صنعت سبز تبدیل شود.  در ادامه آقازاده استاندار مرکزی گفت: شرکت پتروشیمی شازند برای مردم استان به عنوان یک صنعت پاک شناخته شده است که با تولید حدود ۲ میلیون تن محصول در سال جزء یکی از صنایع سبز کشور است و باید به مدیریت محترم و تمامی کارکنانی که به این مسیر امیدوار کننده رسیدند، تبریک گفت .   آقازاده با تقدیر از اقدامات موثر زیست محیطی شرکت پتروشیمی شازند گفتند کمربند سبز شهر اراک ۱۸۰۰ هکتار است در حالی که در این مجتمع و شهر مهاجران 400 هکتار از سوی این به فضای سبز اختصاص یافته است که این به نوبه ی خود یک جنگل کاری به حساب می آید .  این شرکت در سال معادل ۶/۵ میلیون متر مکعب مصرف آب دارد که منشا برداشت این آب از دشت شازند است که باید استفاده از پساب شرکت پالایشگاه و شهر مهاجران در دستور کار قرار گیرد تا بخش عمده آب مورد  نیاز جهت استفاده در واحدهای تولیدی و مصارف فضای سبز از این منبع تامین شود.
در ادامه این بازدید به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی آقازاده و هیئت همراه و نیز ولدخانی و تعدادی از مدیران و روسای امور،استاندار محترم و مدیریت محترم عامل اقدام به غرس نهال کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام