EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018

سرمقاله

چیستی گذار سعودی‌ها از محافظه‌کاری به سیاست خارجی تهاجمی

محمدرضا ستاری

مسئول واحد آموزش اداره کل راه و شهرسازی از برگزاری دوره آموزشی اتوماسیون اداری نسخه پرگار در اداره کل راه و شهرسازی بوشهرخبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر مهناز پیشکار اظهار داشت : این دوره آموزشی برای کلیه همکاران اداره کل و ادارات تابعه برگزار می شود. وی بیان کرد:برای برطرف کردن مشکلات ثبت و صدور و بایگانی مکاتبات اداری این دوره آموزشی به همت اداره فناوری اطلاعات اداره کل وبا حضور تیم کارشناسی از وزارت راه و شهرسازی(فاوا) برگزار می شود. رئیس واحد آموزش اداره کل در خصوص این دوره آموزشی کارکنان گفت:ارتقاء و رشد هر سازمان یا اداره در گروه ارتقاء و رشد کارکنان آن است،یکی از نیازهای اساسی ادارات و سازمانهای حوزه سرمایه های انسانی تشخیص نیازمندیها در حوزه آموزش کارکنان است. برهمین اساس واحد آموزش اداره کل و با همکاری اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا)اقدام به برگزاری این دوره آموزشی همکاران اداره کل با تقسیم بندی براساس هرمدیریت به مدت سه روز واز تاریخ ۹۶/۱۲/۱۴ لغایت ۹۶/۱۲/۱۶ خواهد کرد. وی در خصوص انتظارات این اتوماسیون اظهار داشت: که از لحظه ورود یک فرد به سازمان،تا فعالیتهای حین استخدام،ثبت و ظبط احکام پرسنلی و تردد پرسنل،محاسبه حقوق ودستمزد و خروج یک فرد از سازمان و تمامی فعالیتهای مرتبط با منابع انسانی و اداری سازمان یا اداره را محقق می سازد.
وی در ارتباط با امنیت بالای این سیستم گفت:به دلیل آنکه
سیستم های منابع انسانی محلی برای ذخیره سازی اطلاعات شخصی کاربران است و همچنین تاثیر این سیستم برای همه کارکنان و مجموعه سازمان،امنیت اطلاعات در این سیستم حساسیت ویژه ای دارد.بنابراین برای حفظ حریم خصوصی این اطلاعات و جلوگیری از اطمینان از دخل و تصرف و رد یابی تغییرات صورت گرفته با ایجاد لایه های امنیتی،دغدغه های امنیتی مدیران و کارکنان را پوشش می دهد. پیشکار درمورد فرآیندهای سازمانی این سیستم گفت:فعالیتهای فاقد ارزش افزوده در این سیستم وجود ندارد در نتیجه ثبت اطلاعات تکراری کاهش پیدا می کندو در عوض بهره وری نیروی انسانی افزایش یافته و تصمیم گیری مدیران را دقیقتر می سازد.
این سیستم به گونه ای طراحی شده تاکاربر بتواند تمامی فعالیت های خود را آنچنان که دوست دارد انجام داده بالاترین کارایی را ایجاد کند و زمانی که کاربر از این سیستم استفاده کندکمترین نیازبه آموزش شخص دیگری پیدا می کند. مسئول واحد آموزش اداره کل در موردیکپارچگی وانسجام این سیستم تاکید کرد وافزود:ارتباط منسجم،کامل و پیوسته میان اطلاعات سیستم های منابع انسانی باعث میشود تا اداره بر حذف دوباره
کاری هاو عملیات تکراری،صحت اطلاعات در سیستم های مختلف تضمین شده و از بروز ناسازگاری در اطلاعات سازمان جلوگیری شود.از طرف دیگریکپارچگی بین سیستم حقوق و دستمزد و سیستم حسابداری باعث می شود تا فرآیندصدور اسنادحسابداری حقوق و دستمزد و نحوه تشخیص مراکز هزینه و اعتبارات مورد نیاز در این حوزه تسهیل شده و به صورت خودکار انجام شود که این امر باعث صحت و اطمینان اطلاعات خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام