EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018

سرمقاله

چیستی گذار سعودی‌ها از محافظه‌کاری به سیاست خارجی تهاجمی

محمدرضا ستاری

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید براینکه تهران 3 برابر مساحت موجود جمعیت دارد، گفت: شهرداری از فضاهای مازاد شهری برای فعالیت زنان و مردان جهت امرار معاش استفاده کند.
رسول خضری درگفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه شهرداری ها می توانند از فضاهای مازاد شهری برای ایجاد غرفه جهت استفاده دستفروشان بهره برداری کنند، گفت: غرفه های این چنینی می تواند برای خود اشتغالی زنان به افراد سرپرست خانواده واگذارشود، به طورحتم دستفروشی زیبنده زنان و مردان جامعه نبوده وحتی برای دستفروشان مرد هم باید مکان هایی درنظرگرفته شود. نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه فعالیت زنان دستفروش درغرفه های قانونی به امرار معاش آنها کمک می کند، افزود: مسئله رفاه اجتماعی و معیشت شهروندان جامعه یکی مسائل مهم در شوراهای شهر و شهرداری است، البته شهرداری برخی مناطق در پایتخت تاکنون اقدامات موثری را درجهت ایجاد فضاهایی برای فعالیت زنان و مردان درخصوص کسب امرارمعاش ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروشان مترو نیز باید ایجاد غرفه کرد، تصریح کرد: دستفروشی درکشور به ویژه درتهران را باید ساماندهی کرد، قطعا 64 درصد درآمد ناخالص کشوردرتهران بوده و 80 درصدمالیات کشوردر این شهر اخذ می شود، بنابراین حاشیه نشین روستاها و تمامی شهرها به تهران مهاجرت می کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام