EBTEKAR NEWSPAPER
سه شنبه, 06 فروردین 1398   Tuesday 26 March 2019

سرمقاله

در انتظار سال سرنوشت

علیرضا صدقی

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 378سارق و مالخر در هشتمین مرحله از طرح علمیاتی رعد پلیس پیشگیری تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای هشتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری گفت: همکاران من در کلانتری‌های تهران با دستور قضایی و هماهنگی‌های مربوطه هشتمین مرحله از طرح علمیات خود در دستگیری سارقان و مالخران را به مرحله اجرا درآوردند و بر این اساس 378سارق و مالخر را شناسایی و دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح 249محل مورد بازرسی قرار گرفت، تصریح کرد: ‌60باند سرقت از منازل و اتومبیل در اجرای این طرح منهدم شد. همچنین 123خودرو مسروقه و 83موتورسیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه 142دستگاه گوشی تلفن‌همراه از سارقان و مالخران کشف شده است، افزود: ‌تعداد هفت قبضه سلاح گرم و 31قبضه سلاح سرد از دیگر کشفیات پلیس از متهمان است.
رحیمی ارزش ریالی اقلام مکشوفه را بیش از چهار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ همچنین در حوزه کشف کالای قاچاق همکاران من در کلانتری‌های سطح تهران بیش از 5600قلم انواع کالای قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی آن بالغ بر سه میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر از دیگر طرح‌های اجرا شده بود، گفت: درهمین راستا 241خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شده و 88کیلوگرم انواع مخدر کشف شد. همچنین 16باند خرده‌فروشی مواد مخدر در این طرح منهدم شد که تعدادی از خرده‌فروشان در این باندها فعالیت می‌کردند.
به گفته رحیمی، دو باند جعل اسناد دولتی نیز منهدم شد که از این باندها مدارک شناسایی، گذرنامه و ... که همگی جعلی بود کشف و ضبط شد.
وی از کشف تجهیزات دریافت از ماهواره خبر داد و گفت: کشف تجهیزات ماهواره جزو برنامه‌‌های پلیس برای برخورد قرار دارد که در این راستا تعدادی کشف و ضبط شد و یکهزار نقطه از تجهیزات ماهواره‌ای کشف شد.
وی به اقدامات پلیس برای چهارشنبه‌سوری نیز اشاره کرد و گفت: همانطور که از قبل اطلاع‌رسانی شده بود پلیس با فروشندگان مواد محترقه به طور جدی برخورد خواهد کرد و خوشبختانه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کشفیات مواد محترقه 87درصد افزایش داشت و این نشان می‌دهد که پلیس اجازه نداده است که این مواد که می‌تواند سلامت و آرامش شهروندان را به خطر بندازد وارد شهر شود.
وی با بیان اینکه پلیس در روز چهارشنبه‌سوری 100درصد در آماده‌باش است، گفت: هزاران نفر از همکاران من در نقاط مختلف شهر تهران آمادگی کامل دارند تا با کسانی که قصد ایجاد مزاحمت و سلب آرامش شهروندان را دارند برخورد کنند و برخورد پلیس دراین زمینه جدی خواهد بود.
رئیس پلیس تهران اضافه کرد: کسانی که بخواهند نظم و امنیت را به خطر بیندازند از سوی پلیس بازداشت شده و تا پایان تعیطلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و همچنین بخواهند از خودروی سواری ایجاد مزاحت ایجاد کنند خودرویشان تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد بود.
وی با بیان اینکه طرح کنترلی پلیس برای نوروز از چند روز دیگر آغاز خواهد شد، گفت‌: یکهزار نفر از ماموران در آماده باشند و قبلا اعلام کردم 300چادر و پایگاه در تهران ایجاد خواهد شد که این تعداد به 313چادر و پایگاه رسیده است و همکاران من آماده ارائه خدمات به مردم هستند.
رحیمی همچنین از پیشنهاد خود به دادستانی در خصوص سارقان سابقه‌دار خبر داد و گفت:‌ پیشنهاد دادیم در ایام نوروز مرخصی به سارقان به‌ویژه سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار داده نشود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام