EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 02 شهریور 1398   Saturday 24 August 2019

سرمقاله

برچیده شدن فساد نیازمند توافق اجتماعی

محمدعلی وکیلی

پس از نصب برنامه‌های متعدد در ویندوز به مرور زمان فایل‌های غیر ضروری و بدون کاربردی در کامپیوترتان ایجاد می‌شود. با یک ترفند بسیار ساده می‌توان از شر تمامی آن فایل‌ها خلاص شد.
ویندوز نسبت به مک دسترسی بیشتری را در اختیار کاربران به فایل‌های سیستمی و هسته سیستم‌عامل می‌دهد. همین موضوع شده تا با گذشت سالیان دراز هنوز هم ویندوز نتواند به امنیت و ثبات کارکرد macOS برسد. اگرچه این روزها ویندوز ۱۰ پیشرفت زیادی کرده اما هنوز تجربه کاربری نرم و روان، بدون هنگ و ویروس همانند مک را ندارد. یکی از مشکلاتی اغلب سیستم‌عامل‌ها نه تنها ویندوز بلکه مک و دیگر پلت‌فرم‌ها دارند انباشته شدن فایل‌های غیر ضروری و بدون کاربرد طی گذشت زمان و نصب برنامه‌های مختلف است. همان‌طور که گفتیم ویندوز دسترسی بیشتری به کاربر برای تغییر فایل‌های سیستمی می‌دهد که از اگر بتوان از آن به نحو احسنت استفاده کرد انجام بسیار از امور را نسبت به مک ساده‌تر می‌کند. یکی از قابلیت‌های خوب ویندوز نحوه ساده پاک‌ کردن فایل‌های تمپلیت است. فایل‌های تمپلیت از نصب برنامه های متعدد در ویندوز به منشا می گیرد و به مرور زمان حجم آن افزایش پیدا می‌کند. پاک کردن فایل‌های تمپلیت علاوه بر آزادسازی درایوی که رو آن ویندوز نصب کرده‌اید کمک شایانی به بهبود سرعت کامپیوترتان می‌کند. در این مطلب به ساده‌ترین روش ممکن نحوه پاک کردن فایل‏های اضافی و غیر ضروری برنامه‌های ویندوز را به شما آموزش می‌دهیم.
دکمه ویندوز را نگه داشته و دکمه R را فشار دهید تا برنامه Ru- اجرا شود. سپس عبارت temp را تایپ کنید و اینتر را بزنید. پنجره‌ای که برایتان باز می‌شود تمام محتویاتی که توسط برنامه‌های نصب شده ایجاد شده و کاربردی ندارد را به شما نمایش می‌دهد. تمام فایل‌های را انتخاب کنید (SelecAll) و سپس دکمه Shifرا نگه داشته و دکمه Delete را بزنید. در انتهای روند پاک‌ کردن اطلاعات پیغام File i- use برایتان نمایش داده می‌شود که باید روی دکمه Skip کلیک کنید. به همین راحتی. این روش با تمام نسخه‌های ویندوز سازگار است.
خیال‌تان راحت باشد زیرا این کار هیچ صدمه‌ای به ویندوز و اطلاعات درون کامپیوتر شما نمی‌زند.
منبع: جی‌اس‌ام


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام