EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 22 آذر 1397   Thursday 13 December 2018

سرمقاله

چیستی گذار سعودی‌ها از محافظه‌کاری به سیاست خارجی تهاجمی

محمدرضا ستاری

جاه‌طلبی‌های فزاینده ام جی با خودروی مفهومی جدیدی بنام X-Motio- ادامه خواهد یافت. این خودرو 25 آوریل در نمایشگاه پکن به همگان معرفی می‌شود.
ام جی این خودرو را «کاپیتان شاسی‌بلند» خوانده و گفته که در طراحی آن از خودروی احساس‌برانگیز E-Motio- الهام گرفته شده است.
در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای با فرم مشابه مدل E-Motio- هستیم که توسط چراغ‌های مدرن و دیلایت‏های LED احاطه شده‌اند. همچنین از دیگر شاخصه‌های نمای جلوی X-Motio- باید به کاپوت عضلانی آن اشاره کرد. پروفایل جانبی خودرو روان و نرم بوده و ما را به یاد کانسپت یاد شده قبلی می‌اندازد. البته با نگاه به نمای عقب این خودرو شاید به یاد چراغ‌های برخی محصولات آئودی بیفتید.
کانسپت جدید ام جی X-Motio- بر پایه شاسی‌بلند پرچم‌دار رووی RX8 ساخته شده است.RX8 طول/عرض/ارتفاع به ترتیب برابر با 4923/1930/1810 میلی‌متری داشته و از یک پیشرانه 2 لیتری توربوی بنزینی با قدرت 221 اسب بخار سود می‌برد. همین پیشرانه شاید در X-Motio- نیز دیده شود.
ام جی گفته این کانسپت را سال آینده روانه خط تولید کرده و آن را در چین عرضه خواهد
کرد.
هرچند، از آنجایی که این برند تحت تملک سایک به دنبال گسترش تاسیسات خود و حضور بیشتر در عرصه‌های جهانی است شاید X-Motio- را در برخی بازارهای جهانی نیز ببینیم. در این صورت محصول جدید ام جی جایگزین ارزان‌تری برای خودروهایی همچون آئودی Q7 خواهد بود.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام