سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

یک فعال سیاسی گفت: برای رویارویی با مشکلاتی که ممکن است از سوی خارج به سیاست داخلی وارد شود هم دولت و هم مسئولان باید از حاشیه‌ها بپرهیزند.
به گزارش ایسنا، بیژن مقدم با اشاره به بحران‌های داخلی و منطقه‌ای سیاست در سال پیش‌رو اظهار کرد: پیش‌بینی مجموعه کارشناسان سیاسی و اقتصادی این است که امسال سال سختی را پیش‌رو داریم. بخشی از این سختی مربوط به شرایط خارجی است که ممکن است به ما تحمیل شود و بخش دیگر تاثیراتی است که سیاست داخلی ما از این مساله می‌گیرد.
وی ادامه داد: طبیعی است که در چنین شرایطی از دولت انتظار می‌رود نوعی آماده‌باش و همت بزرگ برای مقابله با آنچه که تحت عنوان بحران از آن یاد می‌شود، داشته باشد. چه حوزه‌های اقتصادی و چه اجتماعی نیازمند هستند تا دولت چنین رویکرد و رفتاری را نسبت به آنها داشته باشد.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: انتظار می‌رود که مسئولان دولتی از حاشیه‌های بی‌مورد یا حاشیه‌هایی که وقت دولت را تلف می‌کند و انرژی مسئولان را می‌گیرد، صرف‌نظر کند تا به محتوا و مطالبات اصلی مردم بپردازد.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به نقش رسانه‌ها، چهره‌های سیاسی و شخصیت‌های با نفوذ نیز گفت: به نظر من لازم است تا تمام نهادها و اشخاصی که توانایی کنترل چنین شرایطی را دارند به کمک دولت بیایند تا مسئولان بتوانند به مسائل اصلی بپردازند. لازم به ذکر است که آنها هم باید تلاش کنند تا از حاشیه‌ها بپرهیزند.
مقدم در ادامه افزود: البته طبیعی است که رسانه‌ها و صاحب‌نظران مطالبات خود را در راستای کمک به دولت مطرح می‌کنند و از دولت می‌خواهند تا به مطالبات آنها توجه کنند.
وی در پایان گفت: با توجه به اینکه بخش اعظم اقتصاد ایران،‌ اقتصاد دولتی است لازم است تا سیاستگذاری‌ها در این حوزه درست صورت بگیرد چرا که با بهبود وضعیت در این حوزه سایر حوزه‌های اقتصادی نیز فعالیت مناسبی خواهند داشت و بخشی از بحران اقتصادی داخلی برطرف خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام