سرمقاله

معنای سکوت چین

جلال خوش چهره

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جوانی خبر داد که با خودرو شخصی متعلق به پدرش قصد آزار و اذیت خانم‌های جوان را داشت.
به گزارش «ابتکار»، 22فروردین امسال خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۱۹ مهرآباد جنوبی به ماموران اعلام کرد که توسط سرنشین یک دستگاه خودرو سواری دوو‌سیلو، با تهدید به قتل مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی و تهدید به قتل با سلاح سرد و اقدام به آزار و اذیت»، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
سرهنگ حمید مکرم درخصوص تحقیقات انجام شده از شاکی پرونده عنوان کرد: شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش عنوان کرد که به‌عنوان مسافر سوار خودرو شده اما در ادامه، توسط راننده خودرو و با تهدید سلاح سرد مورد آزار و اذیت قرار گرفت است.
این خانم جوان در توضیح ماجرا به کارآگاهان عنوان کرد: ساعت۲۰ و 30دقیقه 22فروردین 97، در محدوده میدان آزادی به عنوان مسافر و به مقصد شهرک ولی‌عصر سوار یک دستگاه خودرو سواری دوو‌سیلو شدم که راننده آن جوانی حدودا ۳۵ساله با قد بلند بود. پس از طی مسافتی، راننده تغییر مسیر داد که به او اعتراض کردم اما این شخص با کشیدن چاقو تهدید به کشتن من کرد؛ در محدوده جاده قدیم کرج با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و در حالی که به شدت از ناحیه گردن مورد آسیب و جراحت قرار گرفته بودم توانستم از دست او فرار کرده و در این زمان موفق به برداشتن قسمتی از شماره پلاک خودرو شدم.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهم در زمان ارتکاب دومین جنایتش عنوان کرد: با شناسایی دقیق دوو‌سیلو به شماره انتظامی ایران۳۳ /***‌ق‌۴۵، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت متهم در محدوده شهرک ولی‌عصر کرده اما در مراجعه به این محل و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که متهم از این مکان متواری شده است. در ادامه تحقیقات و با ثبت دستور توقیف خودرو دوو در سیستم جامع پلیس، واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محدوده اتوبان فتح موفق به شناسایی خودرو موردنظر شد؛ در زمان اعلام دستور ایست به راننده خودرو، مامورین متوجه حضور خانم جوانی در خودرو شدند که در حال درگیری با راننده بود. با وجود اعلام دستور ایست از سوی واحد گشت پلیس آگاهی، راننده خودرو اقدام به فرار می‌کند که در طی مسیرِ فرار با چندین دستگاه خودرو عبوری دیگر تصادف کرده و نهایتا متوقف، دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می‌شود.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این موضوع که متهم قصد آزار و اذیت دومین طعمه خودش را داشت که توسط ماموران دستگیر شد، به اظهارات خانم جوان داخل خودرو متهم اشاره کرد که به عنوان مسافر، در محدوده میدان آزادی و به مقصد شادآباد سوار خودرو متهم شده بود.
سرهنگ حمید مکرم با اشاره به اعتراف صریح متهم عنوان کرد: متهم ضمن اعتراف صریح به آزار و اذیت شاکی اصلی پرونده، در خصوص تلاش برای قربانی کردن دومین خانم جوان نیز عنوان کرد: پس از مصرف شیشه، در محدوده میدان آزادی و به مقصد شادآباد این خانم جوان را سوار و نرسیده به شادآباد بود که با چاقو این خانم جوان را تهدید کردم در حالی که قصد داشتم تا به داخل جاده‌ای فرعی تغییر مسیر بدهم ناگهان متوجه گشت پلیس شدم که به من نزدیک شده و به من دستور ایست می‌داد. بسیار ترسیده بودم؛ اقدام به فرار کردم اما در زمان فرار با چند دستگاه خودرو دیگر تصادف کرده و نهایتا توسط پلیس دستگیر شدم.
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت و موادمخدر عنوان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم و صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، تحقیقات تکمیلی از متهم در دستورکار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام