سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری شخصی خبر داد که یکشنبه شب، با شلیک گلوله برادرش را به قتل رسانده و پس از ارتکاب جنایت در داخل خودرو سواری هیوندا آزرای متعلق به برادرش(مقتول) از محل متواری شده بود.
به گزارش «ابتکار»، سرهنگ حمید مکرم در توضیح این پرونده گفت: ساعت ۲۳ یکشنبه مورخه ۲۶فروردین۱۳۹۷ ماموران کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در حین گشت‌زنی در خیابان دماوند – تقاطع خیابان اتحاد به یک دستگاه خودرو هیوندا آزرای موتورروشن در حاشیه خیابان مشکوک شده؛ با مراجعه به محل توقف خودرو جهت بررسی موضوع، با جسد راننده بر روی صندلی روبرو شدند که از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود.
با اعلام خبر وقوع جنایت به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی ، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در محل کشف جسد حاضر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری قاتل در دستورکار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری متهم در کمتر از ۱۲ساعت از زمان وقوع جنایت عنوان کرد: همزمان با شناسایی هویت مقتول ۳۹ساله که در محدوده تهرانپارس دارای مغازه لوازم خانگی است، کارآگاهان اداره دهم با بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده کشف جسد موفق به شناسایی برادر مقتول به نام سعید (۴۰ ساله) شدند که دقایقی قبل از کشف خودرو از سوی ماموران، از ماشین پیاده و محل را ترک کرده بود.
با شناسایی تصاویر سعید از سوی خانواده مقتول، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این دو برادر دارای اختلافات شدید مالی با یکدیگر هستند؛ نهایتا سعید در ساعت۱۰ روز دوشنبه مورخه 27فروردین امسال و در کمتر از ۱۲ساعت در محل سکونتش دستگیر، سلاح کمری مورد استفاده در جنایت از وی کشف و در همان تحقیقات صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل برادرش اعتراف کرد. متهم در اظهارات خود عنوان کرده است که به واسطه اختلاف شدید مالی با برادرش، از حدود دو ماه پیش اقدام به تهیه سلاح کمری کرده و نهایتا در مورخه 26فروردین97 و پس از شدت پیدا کردن درگیری با برادرش، وی را به قتل رسانده است .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر گفت: متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام