سرمقاله

شورش علیه نظم موجود

محمدعلی وکیلی

کاخ سفید در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که مدعی شده ترامپ را قانع کرده تا نیروهای آمریکایی را برای مدتی طولانی در سوریه حفظ کند، اعلام کرد: دونالد ترامپ خواهان بازگرداندن نیروهای آمریکایی در اسرع وقت از سوریه است.
به گزارش سایت شبکه اسکای نیوز، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، مامویت نیروهای آمریکایی در سوریه تغییری نکرده و رئیس‌جمهوری صراحتا گفته که می‌خواهد نیروهای آمریکایی در اسرع وقت به کشور بازگردند.
گفتنی است ترامپ روز یکشنبه به دولت سوریه هشدار داد که آمریکا با تمام قوا و تجهیزات در صورت انجام یک حمله شیمیایی جدید آماده است بار دیگر سوریه را هدف قرار دهد. امانوئل ماکرون نیز یکشنبه شب در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت،‌ دونالد ترامپ، رئیس ‌ایالات متحده آمریکا را قانع کرده تا مدتی طولانی در سوریه بماند. این کمی بعد از حملات هوایی غرب به سوریه مطرح شد. ماکرون ادامه داد: ۱۰ روز پیش ترامپ گفت می‌خواهد از سوریه خارج شود، ما او را قانع کردیم که باید بماند. به شما تاکید می‌کنم او را درباره لزوم ماندن طولانی مدت در سوریه قانع کردیم. ماکرون در بخش دیگر این مصاحبه گفت: کشور فرانسه علیه بشار اسد اعلام جنگ نکرده است. وی افزود: پاریس تمایل به راه حل سیاسی فراگیر برای جنگ سوریه دارد که همه‌ طرف‌های فعال در بحران بر سر آن اجماع داشته باشند. ماکرون همچنین با تاکید بر اینکه برای دستیابی به یک راه‌حل پایدار در سوریه باید گفت‌وگو شود، تصریح کرد: لازم است برای حل بحران سوریه با روسیه، ترکیه و ایران همکاری شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام