سرمقاله

نشانی اشتباه کاخ سفید

رضا دهکی

مدیر کل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از افزایش بیش از 50 درصدی صادرات گوشت مرغ در بهار امسال خبر داد و گفت: از این به بعد صادرات گوشت مرغ در راستای تسهیل بروکراسی اداری و تنظیم مازاد موجود در بازار، بدون نیاز به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی امکانپذیر است.
جمال مدرسی در گفت‌وگو با ایسنا‌، اظهار کرد: طی سه ماهه نخست امسال بیش از 10 هزار و 100 تن گوشت مرغ و خروس به کشورهای مختلف صادر شده که نسبت به بهار سال گذشته رشد 50 درصدی دارد.
وی افزود: مقصد مرغ صادراتی ایرانی کشورهایی از جمله عراق،‌ افغانستان‌، ترکیه‌ و برخی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس هستند‌.مدیر کل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: ارزش صادراتی هر کیلوگرم گوشت مرغ به طور متوسط دو دلار بوده است که البته در برخی از موارد نیز قطعات کوچک‌تر لاشه مرغ برای برخی سلایق خاص به قیمت حدود 1.9 دلار صادر شده است.
مدرسی خاطر نشان کرد: میزان صادرات گوشت مرغ طی سه ماهه نخست سال گذشته حدود 6500 تن و تا پایان سال گذشته حدود 70 هزار تن بود که درصددیم در پایان سال جاری آن را در راستای شرایط کنونی بازار داخلی و منطقه‌ای به حدود 100 هزار تن افزایش دهیم.
وی گفت: با توجه به مازاد موجود گوشت مرغ در بازار داخلی و در راستای تسهیل صادرات گوشت و مرغ و حمایت از تولیدکنندگان داخلی‌، صادرات گوشت مرغ بدون نیاز به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی امکانپذیر است.
مدیر کل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی، به سازمان توسعه تجارت اعلام کرد با توجه به حجم تولید مازاد و ذخایر مطمئن گوشت و مرغ در بازار داخلی‌، صادرات این محصول در راستای تقویت بازارهای صادراتی‌، تنظیم‌ بازار داخلی و حمایت از تولید داخلی بر پایه صادرات،‌ بدون نیاز به اخذ مجوز از وزارت جهاد کشاورزی امکانپذیر است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام