EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 29 بهمن 1397   Monday 18 February 2019

سرمقاله

به بهانه یک تشییع

علیرضا صدقی

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: هدایت نقدینگی به بخش‌های واقعی و مولد اقتصادی با دستور و بخشنامه امکان‌پذیر نیست.
به گزارش خانه ملت، محمدمهدی مفتح درخصوص هدایت نقدینگی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصاد کشور بحث عدم مدیریت نقدینگی بوده و تجربه بیانگر این است کم توجهی به حجم بالای نقدینگی در سال‌های گذشته مشکلاتی برای اقتصاد کشور به همراه داشته است.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای مقابله با غول نقدینگی باید از راهکارهای کارشناسی و تخصصی استفاده شود چرا که عدم برنامه‌ریزی صحیح برای سوق نقدینگی به بخش تولید تداوم تلاطم در بازارهای ارز و طلا را در پی دارد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقدینگی به جای اینکه روانه بخش سفته‌بازی و سوداگری شود باید به سمت کارهای تولیدی و سازنده انتقال داده شود تا حداقل بخشی از مشکلات موجود در اقتصاد رفع شود.
مفتح در ادامه تصریح کرد: برای خروج نقدینگی از بخش سوداگری باید مشوق و جذابیت در بخش‌های تولیدی ارائه شود. هدایت نقدینگی به بخش‌های واقعی و مولد اقتصادی با دستور و بخشنامه امکان‌پذیر نیست و در این راستا باید مجموعه دولت از سازوکارهای صحیح و نظرات کارشناسان مختلف در حوزه‌های مانند بخش مالی، بانکی، راه و انرژی استفاده کند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هر صورت اگر مدیریت نقدینگی به صورت صحیح انجام شود و سرمایه‌گذاری در بخش تولید از جذابیت لازم برخوردار باشد ضمن مهار التهابات بازار ارز، بسیاری از مشکلات اقتصادی حل می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام