سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

رئیس‌جمهوری گفت: ملت و دولت کنار یکدیگر هستند و دستگاه‌های اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به تحلیل شرایط موجود و توطئه دشمنان نظام اسلامی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و ایجاد مشکل در زندگی مردم پرداخت و افزود: با وجود رهبری شجاع و مدبر و مردم فداکار و مصمم از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد، اما همه مسئولان، تریبون‌داران، احزاب و رسانه‌ها در معرض امتحان قرار دارند.
روحانی به برخی از واقعیت‌های اقتصادی کشور از جمله افزایش صادرات و کاهش واردات کشور در شش ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: ملت و دولت کنار یکدیگرند و دستگاه‌های اجرایی با تمام توان به دنبال حل مشکلات مردم خواهند بود.
رئیس‌جمهوری ضمن اشاره به آمار رشد 20 درصدی نقدینگی کشور در یک سال گذشته، نقدینگی را به ویژه وقتی با منشا پایه‌پولی باشد، مشکل‌‌آفرین برای اقتصاد کشور دانست و با تاکید بر برنامه‌های دولت برای مدیریت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال افزود: بخش‌ قابل ملاحظه‌ای از افزایش نقدینگی در سال‌های اخیر مربوط به فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بود در حالی که به رغم روال گذشته این دولت هرگز برای اداره کشور در پی استقراض از بانک مرکزی نشد.
رئیس‌جمهوری ماه محرم را پیام‌آور ایثار، آرمان‌خواهی و ایستادگی در مسیر حق دانست و تاکید کرد: پیام قیام ابا عبدالله الحسین(ع) باید متناسب با هر مقطع تاریخی برای مردم تبیین و تفسیر و از این منبع بزرگ الهام ‌بخش در چارچوب نیازهای فرهنگی جامعه و عبور از سختی‌ها بهره برد.
روحانی با اشاره به پیام حضرت امام خمینی (ره) در محرم 1342 و فراخوان ایشان به وعاظ و هیات‌های مذهبی برای بیان حقایق، افزود: پیام امام راحل روح تازه‌ای به سخنرانان و مجالس عزاداری سالار شهیدان بخشید که تا محرم 1357 ادامه یافت و به پیروزی نهضت اسلامی منجر شد.
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همه آزدیخواهان و مسلمانان تحت تاثیر حادثه کم‌نظیر کربلا هستند و جهانیان برابر عظمت و آرمان شهدای کربلا سر تعظیم فرود می‌آورند، حادثه عاشورا نشان داد که جوهر دینداران واقعی هنگام آزمایش‌های سخت و تاریخی عیان می‌شود.
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به نقش مهم دانشگاهیان در روحیه‌آفرینی، امید و آگاهی‌بخشی به جامعه نیز تاکید کرد.
روحانی همچنین به حجت‌الاسلام رستمی رئیس جدید نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها خیرمقدم و از خدمات حجت‌الاسلام محمدیان در سال‌های تصدی مسئولیت این نهاد قدردانی کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام