سرمقاله

انبان خالی از نخبگان

علیرضا صدقی

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با استقبال از لایحه دولت برای حل مشکل دانشجویان ستاره دار و پذیرش حق ادامه تحصیل برای همه دانشجویان در عین حال گفت: انتقاداتی به این لایحه وارد است که آن را در مجلس اصلاح خواهیم کرد.
فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مصوبه هیات وزیران در لایحه الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور گفت: دولت لایحه‌ای درباره حق تحصیل برای ارائه به مجلس تصویب کرد که از آن استقبال می‌کنیم.
وی در عین حال با بیان اینکه «نقدهایی به این لایحه وارد است» افزود: از آن جا که بعضا این نقدها درست است، تلاش می‌کنیم در قالب پیشنهادهایی در صحن علنی مجلس اصلاحاتی را اعمال کنیم. این عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه «تحصیل در تمامی مقاطع حق شهروندان است و این حق سلب شدنی نیست» گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته ممنوعیت تحصیل به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعمال می‌شد. امسال نیز این مساله پیش آمد که البته تعداد داوطلبین به اصطلاح ستاره‌دار کمتر از سال‌های قبل است. به گفته وی مساله تحصیل برخی داوطلبین در سال‌های قبل حل شد که خود آن ها هم تصور حل آن را نداشتند، همراهی وزارت علوم در پیگیری‌های ما و تلاش شخص وزیر علوم قابل تقدیر است. سعیدی با تاکید مجدد بر اینکه «به هیچ وجه حق تحصیل سلب شدنی نیست» گفت: طبق فراخوانی تعدادی از دانشجویان به بنده مراجعه کردند و با آن ها از نزدیک صحبت کردم. تلاش می کنیم مشکلات آن ها را حل کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام