سرمقاله

امید دادن با روش‫های اعتمادسوز!

محمدعلی وکیلی

دیوان بین المللی کیفری روز گذشته در واکنش به تهدید آمریکا به تحریم این دادگاه، گفت بدون هراس و نگرانی به اقدامات خود ادامه می دهد.
به گزارش رویترز، این واکنش در پاسخ به تهدید جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا مطرح شد مبنی بر این که اگر این دیوان درباره فعالیت های آمریکا در افغانستان تحقیقات کند، آن را تحریم می کند. دیوان بین المللی دادگستری که در لاهه هلند قرار دارد، با صدور بیانیه ای افزود: این دادگاه نهادی مستقل و بی طرف است که مورد حمایت 123 کشور قرار دارد. در این بیانیه آمده است: ICC به عنوان یک دادگاه قانونی به اقدامات خود بدون هراس و مطابق با اصول و ایده غالب حاکمیت قانون ادامه می دهد.
آمریکا روز دوشنبه با اتخاذ موضع تهاجمی علیه دیوان بین المللی کیفری لاهه، قضات این دادگاه را به تحریم در صورت آغاز تحقیقات در مورد جنایات جنگی این کشور در افغانستان تهدید کرد. این درخواست در بخشی از نخستین خطابه مهم بولتون از زمان انتصاب در سمت جدیدش در کابینه مطرح شده که پیش نویس آن به رویت رویترز رسیده است. در این سخنرانی آمده است: آمریکا از تمامی ابزار لازم برای محافظت از شهروندان و متحدانش در برابر محاکمه های غیرمنصفانه این دادگاه، حفاظت خواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام