سرمقاله

امید دادن با روش‫های اعتمادسوز!

محمدعلی وکیلی

شرکت هواپیماسازی ایتالیایی-فرانسوی ای‌تی‌آر اعلام کرده که مابقی هواپیماهایی را که ایران سفارش داده است به این کشور تحویل نخواهد داد و تصمیم دارد این هواپیماها را به مشتریان کشورهای دیگر بفروشد.
ایران پس از توافق هسته‌ای اقدام به سفارش ۲۰ فروند هواپیمای ای‌تی‌آر کرده بود. ۱۲ فروند از هواپیماهای سفارش داده شده پیش از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و در آستانه آغاز دور نخست تحریم‌های ایران به این کشور تحویل داده شده است. اکنون مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند که مابقی هواپیماها را به ایران تحویل نخواهند داد و قرارداد تحویل این هواپیماها لغو خواهد شد.
از مجموع ۲۰ فروند هواپیمای سفارش داده شده ایران، هشت فروند باقی مانده است. آلساندرو پروفومو، مدیر اجرایی شرکت لئوناردو اعلام کرده است که این شرکت بر آن است تا این هواپیماها را به مشتریان کشورهای دیگر بفروشد. بهای این تعداد هواپیما یک میلیارد یورو اعلام شده است. به گزارش دویچه وله، مدیر اجرایی این مجتمع صنعتی در گفت‌وگوی خود با تلویزیون بلومبرگ گفته است: «ما تقریبا اطمینان داریم که می‌توانیم ظرف واپسین‌ماه‌های سال جاری، این هواپیماها را به کشورهای دیگر تحویل دهیم.» پروفومو همچنین تاکید کرده است که این شرکت هیچ معامله دیگری با ایران ندارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام