سرمقاله

لبنان پس از انفجار

جلال خوش‫چهره

امام جمعه این هفته تهران گفت:چرا ما بی‌خودی فکر می کنیم محور اقتصادمان دلار است و اگر دلار گران شد همه چیز باید گران شود؟ مگر همه چیز از خارج می‌آید؟ تولیدات خودمان ربطی به دلار ندارد.
به گزارش ایسنا، صدیقی، امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ادامه داد: آنقدر ذهن یک عده‌ای را مغشوش کردند که امر به معروف را مزاحم می‌بینند، اما امر به معروف چراغ راه است، اما چه کنیم که بد عمل کردیم؛ گردن کلفت‌های سیاسی و اقتصادی که همه طور می‌توانند چپاول کنند را گذاشتیم و سراغ مردم ضعیف رفتیم. راه امام حسین(ع) را بروید؛ گردن کلفت ها را بگیرید.
صدیقی گفت: باید با گردن کلفت‌ها درافتاد و سر آن‌ها فریاد زد. مردم جامعه از مسئولین الگو می‌گیرند، اگر مسئول غیرتی بود جامعه غیرتی می‌شود؛ اما اگر کک مسئول نگزد جامعه هم بی‌خیال می‌شود. امام حسین(ع) قانون ، راز مبارزه با ظلم و فساد و تکیه گاه مظلومین است.
وی ادامه داد: چرا ما بی‌خودی فکر می‌کنیم محور اقتصادمان دلار است و اگر دلار گران شد همه چیز باید گران شود؟ مگر همه چیز از خارج می‌آید؟ تولیدات خودمان ربطی به دلار ندارد. این بی‌انصافی‌ها از ناحیه کیست؟ رهبری به حمدالله چشمه حکمت است و خوب دیدبانی می‌کند و از دستش هم در نرفته است. صدیقی گفت: اصلا به دلار اعتنا نکنید. چند درصد از زندگی ما به دلار وابسته است؟ در مورد ماشین همین طور! ما حرف‌های مردم را حق می‌دانیم، با بازاریان نشست داشتیم. آن‌ها مطالبات به حقی دارند، بر مسئولین است که به داد آن‌ها برسند.جنگ تبلیغاتی نقطه ضعف کوچک ما را بزرگ می‌کند. ما دیداری با اساتید دانشگاه علم و صنعت داشتیم ماشینی طراحی کردند که هر ۱۰۹ کیلومتر ۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند. اجازه دهید این اساتید دین باور و متدین تولیداتشان را به بازار بیاورند؛ چرا منت فرانسه را بکشید و به دانشگاهیان میدان ندهید؟


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام