سرمقاله

توسعه به مثابه دو امدادی

پیمان مولوی

سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل که در پی تمجید از دستاوردهای دولتش با خنده حضار روبرو شده بود، باعث شد تا نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در واکنش به این مساله اعلام کند: سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی به این دلیل رهبران کشورهای جهان را به خنده واداشت که آنها ترامپ را فردی دوست داشتنی و صادق می‌دانند و به او احترام می‌گذارند.
به گزارش ایلنا، وی گفت نماینده کشورها به این دلیل که حرف ترامپ را مسخره پنداشتند به او نخندیدند بلکه به این دلیل که او را فردی صادق می‌دانند، خندیدند. هیلی همچنین مدعی شد رهبران جهان صداقت ترامپ را دوست دارند.
حرف او دیپلماتیک نبود به همین دلیل آنها خندیدند. نماینده آمریکا در سازمان ملل به بازتاب اظهارات ترامپ در سازمان ملل در رسانه‌ها اشاره کرد وگفت: من دیدم که رسانه ها سعی می‌کردند بگویند این چیزی خجالت‌آور بود در حالی که اصلا چنین چیزی نبود. همه ترامپ را دوست دارند.
سخنان نیکی هیلی در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته شمار زیادی از رسانه‌های بین‌المللی با پرداختن به این موضوع، از تمسخر و تحقیر شدن ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل سخن گفته و حتی نیکلاس برنز معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا، آن را مایه شرمساری تمام مردم آمریکا عنوان کرده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام