سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته دو کارت زرد از مجلس دریافت کرد. به گزارش ایسنا، سیدعباس صالحی روز گذشته به مجلس رفت تا به سوالات نصرالله پژمان‌فر نماینده درباره‌ نظارت وزارت ارشاد بر عملکرد ضعیف و شائبه‌دار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و همچنین علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدئوی درخواستی (VOD) از سوی این وزارتخانه پاسخ دهد.
وزیر فرهنگ و ارشاد در جلسه علنی روز گذشته مجلس در پاسخ به سوال نصرالله پژمان فر نماینده مشهد درباره‌ علت عدم نظارت بر سامانه‌های ویدیویی گفت: یکی از مسیرهایی که در حوزه فن‌آوری قابلیت استفاده دارد سامانه‌های آنلاین است که مخاطب از طریق موبایل، تبلت یا کامپیوتر امکان دسترسی دارند.
طبیعتا مسیر نظارت ما بر این سامانه‌ها هم متفاوت از روش‌های دیگر است. وی افزود:‌ مرکز سامانه‌های ویدیویی از سال ۹۴ آغاز به کار کرده و ۱۹ مرکز مجوز دریافت کردند که در مراحل تمدید ۱۰ مرکز مجوز تمدید پیدا کردند و مجوز ۹ مرکز دیگر بر اساس بررسی کارکرد و میزان پایبندی به قوانین نمایش تمدید نشده است.
وزیر ارشاد گفت:‌ احیانا ما اگر به تخلفی برخورد کنیم، در زمان کوتاهی با آن برخورد می‌کنیم. اما از ۶۰ هزار مورد بارگذاری شده میزان تخلفات درصد بسیار محدودی نسبت به حجم کل داشته است.
نمایندگان پس از استماع پاسخ‌های وزیر درباره نظارت بر عملکرد بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای با ۸۰ رای موافق، ۸۳ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر پاسخ‌های وزیر را قانع کننده ندانستند. همچنین نمایندگان پس از شنیدن پاسخ‌های وزیر به نحوه نظارت بر سامانه ویدئویی با ۹۴ رای موافق و ۷۴ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در مجلس از پاسخ‌های وزیر قانع نشدند و دومین کارت زرد را در یک روز به صالحی دادند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام