EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 تیر 1398   Thursday 27 June 2019

سرمقاله

هدف ترامپ از تحریم‌های جدید چیست؟

محمدرضا ستاری

اداره امور مالیاتی هشجین با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل، امام جمعه، بخشدار، اعضای شورای شهر و سایر مسئولان محلی افتتاح شد.
در این مراسم که حجت الاسلام و المسلمین نعمتی امام جمعه و ماموستا رمضانی امام جماعت اهل تسنن هشجین و بخشدار و مسئولان دستگاه های اجرایی و نظامی و انتظامی و روسای ادارات حضور داشتند نوع پرور یاد وخاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی که جان خود را فدای اسلام و ارزشهای الهی کردند گرامی داشت و افزود: نام شهدا در طول تاریخ ماندگار است و ما باید نام آنها را زینت بخش کلام و نگرش خود قرار دهیم . مدیر کل امورمالیاتی گفت هدف سازمان امور مالیاتی کشور از استقرار ادارات در شهرهای کوچک، کسب درآمد نیست بلکه هدف اصلی کاهش فاصله ها و اجتناب از تردد به مرکز شهرستان و تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور مودیان می باشد. در همین خصوص وی حدیثی از حضرت امام حسین (ع) را نقل کرد که می فرماید: ((همانا نیازهای مردم به سوی شما نعمت های خداوند است پس از آن ملول نشوید (قبول کنید) تا به نقمت الهی دچار نشوید)) .
مدیر کل استان به اهمیت درآمدهای مالیاتی در مدیریت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: مالیات پایدارترین، سالمترین ودائمی ترین منابع دولت بوده و امروزه کشورهایی که درآمدهای نفتی دارند به درآمد های مالیاتی نگاه ویژه ای دارند چرا که این درآمدها عامل مدیریت اقتصادی کشور و باعث عدالت و قسط در جامعه است به همین منظور وی اجرای طرح جامع مالیاتی را به عنوان تحولی بزرگ در این سازمان عنوان کرد که با اجرای آن می توان به درآمدهای مالیاتی ثابت واستوار درآینده امیدوار شده و نظاره گر شکوفایی نظام اقتصادی با اصلاح قوانین، ساختارها و سیستم ها در این طرح بزرگ شد. نوع پرور گزارشی از نحوه توزیع عوارض ومالیات بر ارزش افزوده و چگونگی هزینه کرد آن برای عمران و آبادانی شهرها و بهداشت وسایر موارد اشاره کرده و مبلغ پرداختی به شهرداری هشجین در 6 ماه اول سال جاری را سه میلیارد ریال و در سال گذشته شش میلیارد ریال عنوان کرد.
وی افزود تمامی فعالیتهای کشاورزی، فرهنگی، آموزش و هنری از پرداخت مالیات معاف هستند ولی شرط استفاده از این معافیت تسلیم به موقع اظهارنامه مالیاتی و رعایت قوانین و مقررات است. نوع پرور ابراز امیدواری کرد تا با همکاری دستگاه های ذی ربط ساختمان مناسبی برای این اداره احداث و شاهد ارائه خدمات و توسعه خدمتگزاری به مردم شریف منطقه در شهر هشجین باشیم.
در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر هشجین از زحمات مدیر کل امور مالیاتی و رئیس امور مالیاتی خلخال در راستای ایجاد اداره امور مالیاتی هشجین تشکر و قدردانی کرد وی افزود : ماهمگی قدردان خدمات دولت هستیم و باید با در نظر گرفتن محرومیت منطقه در امر دریافت مالیات مساعدت کنیم.
در ادامه امام جمعه منطقه حجت السلام و المسلمین نعمتی نیز از زحمات مدیر کل امور مالیاتی از طرف مردم و مسئولان قدردانی کرد . وی گفت : مردم این منطقه اهل پرداخت خمس و زکات و مردم با ایمانی هستند.
امام جمعه هشجین اهداف اصلی راه اندازی اداره امور مالیاتی هشجین را جلب رضایت خداوند متعال بواسطه جلب رضایت مردم با حل مشکلات، صرفه جویی در هزینه و وقت و جلوگیری از خطرات احتمالی در بعد مسافت عنوان کرد و آن را از برکات جمهوری اسلامی دانست. وی همچنین افزود: مالیات عامل برقراری امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه است و وظیفه ما است که مالیات را برای خودمان پرداخت کنیم .
امام جمعه هشجین ادامه داد: مردم در کشورهای اروپایی مالیات بسیار زیادی پرداخت می کنند. امید دارم مردم با تکمیل صادقانه و تسلیم به موقع اظهارنامه های مالیاتی در اداره و حفظ امنیت کشور سهیم باشند. گفتنی است در پایان این مراسم ابراهیم اصبری به عنوان مسول اداره امور مالیاتی شهر هشجین معرفی شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام