سرمقاله

چالش پیوستگی

رضا دهکی

یک نماینده مجلس گفت: به خدا قسم کودکان و کولبران که رهبری هم به خوبی به آنها پرداختند و حساب آنها را از حساب قاچاقچیان جدا کردند، ایرانی هستند و بر گَردن رسانه ملی حق داشتند اما در رسانه ملی به این موضوعات نپرداختید لذا بر حسب وظیفه تحقیق و تفحص از شما را امضا و به زودی تقدیم هیات رئیسه خواهم کرد.
محسن بیگلری در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: از کردستان آمده‌ام و از کردستان می‌گویم؛ امروز مردم کردستان عزادار کودکی هستند که چند روز قبل در یکی از روستاهای سنندج بر اثر ریزش دیوار مدرسه فرسوده جان باخت و هزاران ایرانی و غیر ایرانی را داغدار کرد. آیا مردم مناطق محروم از اینکه فرزندان خود را به مدرسه بفرستند باید بترسند؟ هفته گذشته نیز عزادار کودک مریوانی بودیم که بر اثر ریزش درب یک مرکز بهداشتی- درمانی جان خود را از دست داد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کُشته شدن کولبران نیز در این شرایط اقتصادی، داغی است که مردم مناطق مرزی روزهای سخت معیشتی خود را برای آنانی که برای لقمه نانی جانشان را از دست می‌دهند، فراموش کردند.
وی افزود: در دوهفته اخیر اتفاقات ناگوار در مناطق کردنشین افتاده و جای بسی تامل است که صدا و سیما به این حوادث کمترین توجه را دارد و در سخت‌ترین شرایط آنتن خود را صرفا بر اساس مبالغی به شرکت‌ها و سلبریتی‌ها اجاره می‌دهد و یا در برخی برنامه‌ها روزی به کردها، روزی به ترک‌ها یا لرها یا بلوچ‌ها توهین می‌کنند که به هیچ وجه قابل قبول نیست.
بیگلری خطاب به مسئولان صدا و سیما گفت: به خدا قسم کودکان و کولبران که رهبری هم به خوبی به آنها پرداختند و حساب آنها را از حساب قاچاقچیان جدا کردند، ایرانی هستند و بر گَردن رسانه ملی حق داشتند اما در رسانه ملی به این موضوعات نپرداختید لذا بر حسب وظیفه تحقیق و تفحص از شما را امضا و به زودی تقدیم هیات رئیسه خواهم کرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس‌جمهوری افزود: میدانم علی‌رغم وعده‌ها و بیانیه‌های اقوام و مذاهب‌تان در سه وزیر پیشنهادی کُرد و اهل سنت سهمی نخواهند داشت لذا حداقل برای مدارس و مراکز درمانی ما کاری بکنید، مقام معظم رهبری با توجه به ضرورت موضوع سال‌های اخیر را به نام اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم نامگذاری کردند اما دولتمردان در اجرا بسیار ضعیف عمل کردند.
وی ادامه داد: امروز مردم با تورم ۱۵۰ و گاه ۲۰۰ درصدی دست و پنجه نرم می‌کنند، هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم و از سوی دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی هیچ گونه نظارتی بر وضعیت ندارند حال آنکه به تعداد مغازه‌های کشور از انواع قیمت برخورداریم و از همه مهمتر بیکاری در همه کشور به ویژه مناطق محروم بیداد می‌کند. در اکثر خانواده‌ها تحصیل‌کرده‌های بیکار داریم حال آنکه دولت هیچ برنامه‌ای برای آنها ندارد.
بیگلری معتقد است: در صورتی که دولتمردان در بحث اقدام مرتبط با نامگذاری سال‌های اخیر نمره قبولی می‌گرفتند، وضع امروز اینگونه نبود کما اینکه به برجام نیازی نبود و تهدید آمریکای جنایت کار هم کوچکترین خللی در معیشت مردم ایجاد نمی‌کرد. مجلس و دولت باید به خود بیاییم و اقدامات اساسی در حوزه معیشت و اقتصاد انجام دهیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام