سرمقاله

خشاب ترامپ؛ پر یا خالی؟

جلال خوش‫ چهره

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی گفت استقرار واحدهای صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی علاوه بر کاهش بهای تمام شده، سبب رونق و توسعه صنعتی استان شده است.
دکتر یحیی به مناسبت روز صنعت و معدن افزود: رقابت پذیری، کاهش معضلات زیست محیطی، افزایش بهره وری و رونق تولید، بالاتر رفتن میزان صادرات از دیگر مزیت های استقرار واحدهای تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی است.
وی اضافه کرد: طبق قانون دولت موظف به خدمات رسانی اعم از گاز، آب و برق و تاسیسات زیربنایی تا ورودی شهرکها و نواحی صنعتی است که این خود نقش بسزایی در حل مشکلات تولید و رفع بیکاری در منطقه دارد. وی در ادامه اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 9 هکتار زمین برای استقرار واحدهای صنعتی در استان مرکزی تخصیص یافته است که در این مدت 9 فقره پروانه بهره برداری با اشتغال زایی بیش از 149 نفر صادر شده است که اشتغال ایجاد شده مشابه سال قبل 84 نفر بوده است.
دکتر یحیی افزود: همچنین از ابتدای امسال تاکنون 8 دوره تخصصی آموزشی با بیش از 2 هزار و 216 نفر ساعت برای 262 نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شده است. وی در ادامه گفت: امسال تاکنون 25 طرح عمرانی، خدماتی و نگهداری به صورت مناقصه و یا استعلام در حال انجام و پیگیری است.
وی در پایان اظهار داشت : به تازگی قرارداد سه جانبه میان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ، صندوق ضمانت سرمایه گذاری و بانک عامل (بانک صنعت و معدن ) برای کمک به تامین وثیقه واحدهای صنعتی مشکل دار منعقد گردیده که این مهم نقش بسزایی در رفع مشکلات مالی واحدهای صنعتی و خدماتی دارد. گفتنی است هم اینک در استان مرکزی 19 شهرک و 16 ناحیه صنعتی در فضایی بالغ بر 11هزار و 362 هکتار مستقر است که در زمینه های مختلف صنعتی و خدماتی مشغول بکار می باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام