EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 06 اردیبهشت 1398   Friday 26 April 2019

سرمقاله

آنچه باید کرد

علیرضا صدقی

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت: از اهداف بسیار مهم دستگاه قضایی پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد آرامش روانی در جامعه است.
به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان عبدالعباس زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان در آئین معارفه رئیس جدید دادگستری و معاون دادستان عمومی و انقلاب شادگان ، ایجاد آرامش روانی در جامعه را از اهداف بسیار مهم دستگاه قضایی دانست و بیان کرد: دستگاه قضایی برای ایجاد امنیت پایدار در جامعه تلاشهای گسترده ای می کند و ایجاد آرامش روانی و پیشگیری از وقوع جرم از اهداف بسیار مهم این دستگاه است.
وی افزود: قوه قضائیه برای حفظ امنیت در جامعه با استفاده از ظرفیت و تعامل سازنده با مردم می تواند گامهای موثری بردارد و مردم باید برای ایجاد عدالت در جامعه ، دستگاه قضایی را مورد حمایت قاطع قرار دهند.
زبیدی نیا بر اخلاق مداری در امور قضایی تاکید کرد و گفت: اخلاق مداری و خدمت به مردم باید در اولویت همکاران قضایی و اداری قرار و به نحوه شایسته ای صورت بگیرد.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با اشاره به جایگاه ویژه شورای حل اختلاف در کشور اظهار کرد: شوراهای حل اختلاف جایگاه ویژه ای در کشور دارند و توسعه فرهنگ حل و فصل مشکلات جامعه به دست خود مردم از اهداف این نهاد است و شهرستان شادگان ظرفیت خوبی با استفاده از شورای حل اختلاف در زمینه صلح و سازش و اصلاح ذات البین دارد.
وی در ادامه با اشاره به یوم الله 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد: با توجه به شرایط حساس کشور و بد عهدی های کشور آمریکا ، ملت استوار و همیشه در صحنه با حضور پر شور خود در راهپیمایی این روز بزرگ ، بار دیگر وحدت و انسجام ملی را به رخ جهانیان نشان دادند و دسیسه های شوم دشمنان را از بین بردند.
در این مراسم حجت الاسلام سید مجید شرفی امام جمعه شادگان بر لزوم تحکیم قانون و ایجاد قسط و عدالت و اخلاق مداری تاکید و بیان کرد: با اخلاق مداری و ایجاد قسط و عدالت ،تحکیم قانون و اقتدار در قوه قضائیه می تواند عامل ساز بستر توسعه و ایجاد امنیت در جامعه باشد.
در ادامه فیروز کیانپور اتابکی رئیس جدید دادگستری شادگان گفت: دستگاه قضایی حامی و پناهگاه مردم است و وظیفه داریم که از ظرفیت مردم و همه دستگاه ها برای توسعه ،ایجاد امنیت ،اصلاح ذات البین و حل و فصل مشکلات این شهرستان استفاده کنیم.
افضل میرزایی فر رئیس پیشین دادگستری این شهرستان در ادامه این مراسم اظهار کرد: در مدتی که توفیق خدمت در دادگستری شادگان را داشتم تمام تلاش خود و همکاران قضایی و اداری این بوده که خدمات قضایی در این شهرستان به نحوه شایسته و مطلوبی به مردم ارائه شود.
در پایان مراسم کیانپور اتابکی بعنوان رئیس دادگستری و کیانی راد بعنوان معاون دادستان عمومی و انقلاب شادگان معرفی و از زحمات و خدمات میرزایی فر رئیس پیشین دادگستری و پور سراج معاون پیشین دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان تقدیر و تشکر بعمل آمد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام