EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 04 خرداد 1398   Saturday 25 May 2019

سرمقاله

آیا زمان تغییر فرا رسیده؟

محمدعلی وکیلی

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، آن را از ساده‌ترین مشکلات عنوان کرد و گفت: با منطق خودباوری و توکل بر خدا می‌توان در این عرصه نیز پیروز میدان بود.
به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا نقدی در سومین یادواره 83 شهید تدارکات و پشتیبانی چهارمحال و بختیاری در مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد افزود: امروز پس از چهل سال بالندگی و رشد و کسب پیروزی‌های متعدد بر دشمن، با مشکل اقتصادی مواجه هستیم که معتقدیم این مشکل در برابر مشکلاتی که پشت سر گذاشته‌ایم بسیار ساده است.
وی ادامه داد: در حالی که برخی عقیده دارند که برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم کشور ناگزیر به مذاکره با دشمن هستیم اما در پاسخ به این افراد باید گفت اگر به جای مذاکره و رفاقت با دشمن، مبارزه با وی را در پیش بگیریم می‌توانیم بر این مشکلات چیره شویم.
سردار نقدی با بیان اینکه ایران اسلامی درخصوص امکانات اقتصادی توانمندتر از دشمن است، تصریح کرد: انرژی و سوخت قابل توجه، مواد اولیه، نیروی انسانی جوان و نخبه، مواد معدنی سرشار و نقدینگی لازم از مهم‌ترین شاخص‌های یک اقتصاد پویا و پیشرو است که همگی این امکانات را در اختیار داریم و با اتکا به آن می‌توانیم مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران، خودباوری، اعتمادبه‌نفس و منطق شهادت طلبی را از الزامات پیروزی بر دشمن برشمرد و گفت: اگر به این الزامات توجه کافی داشته باشیم به چنان رشد و جهشی دست پیدا خواهیم کرد که دستاوردهای چهل سال گذشته در برابر آن اندک خواهد بود.
سردار نقدی، مذاکره با دشمن را بی‌نتیجه دانست و افزود: تجربه نشان داد که دشمن قابل اعتماد نیست و نمی‌توان با آن وارد مذاکره شد، از همین رو توصیه می‌شود تا با تاسی از سخنان مقام معظم رهبری به مسیر انقلاب بازگردیم و به داشته‌های خود متکی شویم.
وی با اشاره به سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در آن سال‌ها با دستان خالی در حالی که تمام زیرساخت‌های کشور از سوی دشمن ویران شده بود، توانستیم کشور را بسازیم و امروز به یکی از قدرت‌های مهم منطقه و دنیا تبدیل شده‌ایم.
سردار نقدی، روحیه شهادت‌طلبی را عامل مهم غلبه بر مشکلات و سختی‌ها دانست و افزود: مردم کشور از طاغوت نترسیدند و در حالی که هیچ امکانات و تجهیزاتی در اختیار نداشتند، با تقدیم جان خود توانستند به رهبری امام راحل انقلاب اسلامی را به ثمر برسانند و پس از آن نیز در این مسیر ایستادگی کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام