EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 04 خرداد 1398   Saturday 25 May 2019

سرمقاله

آیا زمان تغییر فرا رسیده؟

محمدعلی وکیلی

عضو شورای شهر تهران با اشاره به طرح مشارکت مردم در جمع‌آوری زباله از میدان راه‌آهن تا میدان تجریش گفت: مدیریت شهر بدون مشارکت و حضور شهروندان ممکن نیست بلکه باید عرصه‌ها را برای حضور فعال و همیشگی شهروندان در محلات باز کنیم.
حجت نظری در حاشیه طرح نمادین جمع‌آوری زباله از سطح خیابان ولیعصر‌(عج) که صبح چهارشنبه از میدان راه‌آهن تا میدان تجریش اجرا شد، به ایلنا گفت: چهاردهم آذرماه، به عنوان روز جهانی کار داوطلبانه نام‌گذاری شده است که این روز با مصوبه شورای شهر تهران به هفته کار داوطلبانه افزایش یافته و هدف از آن نیز بهره‌مندی از مشارکت شهروندان در قالب کار داوطلبانه است.
وی با بیان اینکه مدیریت شهر بدون مشارکت و حضور شهروندان ممکن نیست، اظهار کرد: تجربه نشان داده که هرگاه از مشارکت و حضور شهروندان در انجام امور بهره برده و نظرات آنان را مدنظر قرار داده‌ایم، بهترین نتایج حاصل شده است.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حضور شهروندان در سطح شهر باید حضوری فعال و موثر باشد، گفت: مشارکت شهروندان نباید یک مشارکت نمایشی و مقطعی باشد بلکه باید عرصه‌ها را برای حضور فعال و همیشگی شهروندان در محلات باز کنیم و در این میان مدیریت شهری باید با تمام توان مقدمات این امر را فراهم کند.
وی با اشاره به برنامه جمع‌آوری زباله از سطح معابر تهران گفت: طرح نمادین جمع‌آوری زباله از سطح خیابان در طول خیابان ولیعصر(عج) از میدان راه‌آهن تا میدان تجریش با حضور بنده و برخی از مدیران شهری و فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد انجام شد تا این پیام را به جامعه بدهیم که خودمان در برابر شهر مسئولیم.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: آغاز این هفته با موضوع کار داوطلبانه و محیط زیست بود و در روزهای دیگر نیز برنامه‌های دیگری در سایر حوزه‌ها ازجمله ورزش و ... انجام خواهد شد که امیدوارم مجموعه این اقدامات زمینه‌ساز مشارکت شهروندان در امور شهر تهران شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام