EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398   Monday 20 May 2019

سرمقاله

جامعه را دریابیم

علیرضا صدقی

یک عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید با تاکید بر اینکه باید منافع ملی را بر اساس گفت‌وگو و گفتمان و نه بر اساس متهم کردن یکدیگر پیش برد، گفت: در حال حاضر به اندازه کافی پمپئو و ترامپ علیه وزارت خارجه ایران توهین و اتهام پراکنی می‌کنند. حداقل خودمان به خودمان رحم کنیم و در مقابل یکدیگر قرار نگیریم.
به گزارش ایسنا، عبدالکریم حسین‌زاده در جلسه علنی روز چهارشنبه و بعد از تصویب ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به تذکر ذوالنور درباره‌ نطق جعفرزاده نماینده رشت اشاره و اظهار کرد: همان طور که آقای زاهدی بسیاری از مطالب را در نطق خود گفته و رئیس جلسه سکوت کرد، صحبت‌های آقای جعفرزاده هم نطق بود. قرار نیست ما نسبت به صحبت‌های همکاران‌مان موضع‌گیری کنیم.
وی افزود:‌ البته یکی از همکاران ما امروز در مجلس ملت را خطاب قرار داد و گفت که مردم بفهمند؛ فکر می‌کنم مردم ما از من و ما خیلی فهیم‌تر هستند. مردم ما در تمام صحنه‌ها بر اساس فهم خود تصمیم‌گیری کرده و نظرشان را اعلام می‌کنند. اما چرا هر گاه زمان تصمیم‌گیری در مجلس است عده‌ای از نمایندگان خود را صاحب نظام و انقلاب و عده‌ای دیگر را غیر نظام و انقلاب فرض می‌کنند؟
این نماینده مجلس ادامه داد: غوغاسالاری آن است که در مجلس بنر پهن می‌شود، اگر ولایتمداری اصل است، رهبری معظم فرمود که نمایندگان حرف خود را در مسیر عقلانیت مطرح کنند و بعد طبق آن رای دهند. پس چرا می‌خواهید با غوغاسالاری و فریاد زدن رای خود را به کرسی بنشانید؟ هر‌گاه بر اساس استدلالات سخن گفته شده نمایندگان هم رای دادند.
حسین‌زاده با بیان اینکه در کشور ما شفافیت علیه شفافیت شده است، این پرسش را مطرح کرد که چرا شرایط به این صورت درآمده و ادامه داد: مردم جلوی مجلس تجمع کرده و به نمایندگان پیامک می‌زنند که به CFT رای ندهند، سوال این است که اگر مردم موافق CFT جلوی مجلس صف می‌کشیدند آیا بدون توضیح به منزل‌شان می‌رسیدند؟ آیا اگر به مخالفان CFTپیامک می‌دادند که نظرشان مخالف شما است مورد توبیخ قرار نمی‌گرفتند؟
وی افزود: چرا نمی‌گذارید در این کشور مردم رای و نظر خود را آزادانه مطرح کنند؟ ما قصد کاندیدا شدن برای مجلس و ریاست جمهوری را نداریم بلکه بر اساس دغدغه برای کشور و نظام حرف می‌زنیم. اجازه دهید منافع ملی بر اساس گفت‌وگو و گفتمان و نه بر اساس متهم کردن یکدیگر حل شود.
وی در پایان گفت: در حال حاضر به اندازه‌ کافی پمپئو و ترامپ علیه ظریف، کشور و ملت ایران توهین و اتهام پراکنی می‌کنند. پس حداقل خودمان به خودمان رحم کنیم و در مقابل یکدیگر قرار نگیریم بلکه همدیگر را در فضای عقلانی نقد کنیم. نه اینکه ملت و نمایندگان ملت را نفهم و سخیف خطاب کنیم که این دور از شان ملت و کشور ایران است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام