EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 04 خرداد 1398   Saturday 25 May 2019

سرمقاله

آیا زمان تغییر فرا رسیده؟

محمدعلی وکیلی

رشید وطن‌دوست خواننده می‌گوید اکنون مردم دیگر موسیقی‌های تکراری را دنبال نمی‌کنند و به همین دلیل از موسیقی ملی ما فاصله گرفته‌اند.
به گزارش هنرآنلاین، رشید وطن‌دوست، خواننده، درباره آخرین فعالیت‌های خود گفت: این روزها مشغول تمرین با ارکستر خودم با نام سامیا هستم که قرار است در تالار وحدت روی صحنه برویم. این ارکستر ساختاری کاملاً پاپ دارد و اجرای ما در یک سانس در تاریخ 12 دی‌ماه برگزار خواهد شد. علاوه بر این یک اجرا هم با همراهی ارکستر ملی خواهم داشت. در این اجرا استثنا، رهبری ارکستر را وحید علیپور بر عهده دارد که دلیل آن هم سبک و تم کاری قطعات است. اکثر قطعات اجرایی این کنسرت آذری هستند. من نیز خود آذری هستم و برای همین فردی را که موسیقی آذری را کاملاً می‌شناسد و مهارت دارد، انتخاب کرده‌ام.
این خواننده اضافه کرد: در این کنسرت دو اپرا به اضافه سه آواز محلی و بختیاری را اجرا خواهم کرد. همچنین چهار قطعه فارسی مثل «تنها امیدم»، «مرد سرگردان»، «عزیزم» و... از جمله قطعات اجرایی در برنامه خواهند بود. ضمن آنکه دو اپرایی که می‌خوانم یکی آوازی ایتالیایی و دیگری فرانسوی است که بسیار دارای اهمیت است.
وطن‌دوست همچنین گفت: مشکلی که امروز در موسیقی با آن درگیر هستیم این است که مردم دیگر موسیقی‌های تکراری را دنبال نمی‌کنند و به همین دلیل از موسیقی ملی ما فاصله گرفته‌اند. برای همین بهتر است فکری به حال نواهای و ملودی‌های مهجور اقوام ایرانی کرد تا با احیای آن‌ها جانی تازه به کالبد موسیقی ایرانی ببخشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام