EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398   Monday 20 May 2019

سرمقاله

جامعه را دریابیم

علیرضا صدقی

اسلامشهر - الناز عباسی خبرنگار ابتکار :همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، همایش «شکوه مقاومت» با حضور و سخنرانی فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس و انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر، با همکاری اداره روابط عمومی و بسیج کارکنان این واحد دانشگاهی در راستای گرامیداشت هفته بسیج، همایش «شکوه مقاومت» را با حضور دانشگاهیان و بسیجیان شهرستان اسلامشهر در سالن اجتماعات واحد اسلامشهر برگزار کرد.
* سردار بهشتی : ایستادگی، مقاومت، اراده و ایمان استوار تحت فرمان رهبری رمز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون است.
سردار بهشتی از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس عصر دوشنبه پنجم آذرماه، با حضور در همایش«شکوه مقاومت» که با استقبال پرشور دانشجویان و حضور جمعی از مسئولین بسیجی شهرستان اسلامشهر همچون سرهنگ مجید امیرعبدالهیان فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء اسلامشهر، سرهنگ قوچی رئیس بسیج ادارات شهرستان در سالن اجتماعات واحد اسلامشهر برگزار شد؛ با تبریک خجسته میلاد باسعادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، حضور در جمع دانشگاهیان و بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی و شهرستان اسلامشهر را مایه افتخار خود دانست و از مسئولین واحد اسلامشهر در برگزاری این مراسم تقدیر کرد.
وی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در مورد بسیج و بسیجی، تفکر ایشان در این زمینه را بلای جان دشمنان به ایران و انقلاب از آغازین روزهای انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب، تفکر امام (ره)، بلای جان دشمنان به انقلاب بود و آنها برای به زیر کشیدن و فروپاشی این تفکر، برنامه ریزی های زیادی کردند که از آن جمله می توان به تلاش برای آسیب و ایجاد تفرقه بین اقوام مختلف، جداسازی خوزستان و... اشاره کرد.این رزمنده دفاع مقدس در ادامه با یادآوری رشادت های جوانان این سرزمین در ایام 8سال جنگ تحمیلی، ایستادگی، مقاومت، اراده و ایمان استوار تحت فرمان رهبر انقلاب را رمز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی در جنگ نابرابر ایران و عراق و پس از آن معرفی کرد و ادامه داد: در این جنگ تحمیلی و تهدیدهای پیش روی انقلاب و کشور، ما با محدودیت های بسیار زیاد ابزاری و تکنولوژیکی در مقابل دشمن مواجه بوده، با دستهای خالی و از صفر شروع کردیم؛ ولی به همت والای جوانان از جان گذشته ای که دانش آموخته تفکر امام (ره) در دانشگاه انقلاب بودند توانستیم با اقتدار کامل در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستاده و آن را به عقب برانیم.
وی این تفکر بسیجی و انقلابی را موجبات اصلی دشمنی دشمنان به کشور و انقلاب دانست و افزود: امروز تفکر اسلامی، بسیجی و انقلابی جهانی شده و بعنوان الگویی ارزشمند در سراسر دنیا مطرح شده است؛ به همین دلیل دشمنان در جبهه مقابل، اقدامات بسیاری را برای مخدوش کردن چهره اسلام و انقلاب صورت داده اند که از مهمترین آنها می توان به ایجاد داعش و تکفیری ها اشاره کرد.وی در ادامه به جنگ نرم و توطئه های امروز دشمنان با بهره گیری از ابزار رسانه و اینترنت اشاره و تاکید کرد: دنیای امروز، دنیای اطلاعات است و دشمنان، امروز با سلاح و ابزاری جدید سعی در ضربه زدن به انقلاب و کشور از طریق رسوخ در تفکرات، اعتقادات و باورهای جوانان ما دارند.بهشتی در خاتمه اعتلای کشور را در گرو وحدت، حفظ و گسترش روحیه بسیجی و اطلاعت از رهبری دانست و با تاکید بر بصیرت افزایی در بین جوانان، خطاب به حاضرین گفت: تا زمانیکه بسیج و تفکر بسیجی و انقلابی هست، پیشرفت و پیروزی حاصل خواهد شد.
*قدیری ابیانه : اگر ایمان نباشد، ما دچار بیماری ایدز اجتماعی می شویم.
محمد حسن قدیری ابیانه مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام و سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا نیز در ادامه این همایش، از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در برگزاری این مراسم و تلاش برای ارتقای بصیرت و هوشیاری جوانان و دانشجویان در مقابل توطئه های آشکار و پنهان دشمنان به انقلاب و کشور تقدیر کرد.
وی روحیه ایثار و از جان گذشتگی را مهمترین ویژگیهای جوانان انقلابی برشمرده و تاکید کرد: تا زمانیکه جوانان ما معتقد به ارزشها و آرمانهای انقلابی باشند، پیروز میدان خواهیم بود.
سخنران همایش شکوه مقاومت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با اشاره به موج بزرگ تبلیغات رسانه ای در فضای مجازی برای رسوخ در ایمان و اعتقادات جوانان و آینده سازان کشور، هشدار داد: اگر ایمان نباشد، ما دچار بیماری ایدز اجتماعی می شویم.
وی ادامه داد: دشمنان می دانند تا زمانیکه جوانان و نیروهای بسیج آماده برای ایثارگری هستند، امنیت کشور حفظ شده و راه پیشرفت کماکان وجود دارد؛ بنابراین امروز سعی دارند از راه های مختلف، ایمان و روحیه بسیجی و ایثارگری جوانان را نشانه گرفته و به اهداف شوم خود دست یابند.
قدیری ابیانه در خاتمه، واقع بینی و آرمانگرایی را مشخصه مورد انتظار تمام جوانان و بسیجیان کشور دانسته و خاطرنشان کرد: باید ضمن شناخت نقاط قوت و ضعف خود و دشمن در تمام عرصه ها، آرمان هایمان نیز منطبق با ارزشهایمان باشد؛ چراکه چشم انداز باید بر اساس واقعیات باشد نه بر اساس آرزوها.این مراسم با اجرای تواشیح توسط گروه هم سرایی نجم الثاقب ادامه و با پخش کلیپ بسیج خاتمه یافت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام