EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 تیر 1398   Thursday 27 June 2019

سرمقاله

هدف ترامپ از تحریم‌های جدید چیست؟

محمدرضا ستاری

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: وزیر اطلاعات گزارشی از بررسی‌های خود در مورد ادعاهای اسماعیل بخشی را ارائه کرد و مشخص شد آنچه که بخشی ادعا کرده به‌هیچ‌وجه درست نبوده است.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: براساس دستور هفته پیش رئیس‌جمهوری، وزیر اطلاعات هیئتی را به استان خوزستان فرستاد و از همه بخش‌های ذی‌ربط بررسی به عمل آمد. وزیر اطلاعات گزارش خود را به دولت ارائه کرد. در این بررسی‌ها حتی با خود با اسماعیل بخشی هم صبحت شده است.
وی ادامه داد: آنچه اسماعیل بخشی اظهار کرد به هیچ‌وجه درست نبود و در این زمینه کار تبلیغاتی انجام شده است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تصریح کرد: موضع دولت حمایت از حقوق شهروندی و خود وزارت اطلاعات هم تلاش زیادی می‌کند تا در مسیر قانون مداری حرکت کنند. قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود و قوه قضائیه نیز بررسی می‌کند. این موضوع برای رئیس‌جمهوری خیلی مهم بود که دستور رسیدگی دادند‌ اما نمی‌شود که همین طور بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سوال برود.
واعظی درباره انتقاد اصلاح طلبان از وی‌ بیان‌ کرد: خبرنگاران در این زمینه از من سوال پرسیدند که من گفتم با همه گروه‌هایی که معتدل هستند روابط بسیار خوبی دارم. با گروه‌های اصلاح‌طلب هم در سال 92 و هم در سال 96 همکاری بسیاری داشتیم الان هم با گروه‌های مختلف اصلاح‌طلب روابط خوبی داریم اما با گروه‌های تند چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا رابطه نزدیک آن چنانی نداریم و با آنها ائتلافی نداشتیم، اما برخی در رابطه با صحبت‌های من نسبت به گروه‌های تندرو جواب می‌دهند که آنها باید خودشان را اصلاح کنند. رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه برخی هم هستند که صحبت‌های من را نخوانده‌اند و بر اساس توئیت کسی دیگر موضع‌گیری می‌کنند، بیان‌ کرد: برخی از آنها افرادی هستند که به دنبال مطرح کردن خود هستند. توصیه می‌کنم به دنبال اختلاف نباشند، ما به دنبال وحدت و همکاری هستیم. به ضرر خودشان است که این مسائل را مطرح می‌کنند. نمی‌شود از یک طرف به دولت انتقاد کنند و از طرفی بخواهند در دولت باشند، باید تکلیف خود را مشخص کنند. از دوستان آنها در استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و معاونت وزرا حضور دارند. وقتی به دولت انتقاد می‌کنند یعنی به همفکران خود انتقاد می‌کنند. آنها باید تکلیف خود را روشن کنند. نمی‌شود هم در دولت باشند و هم انتقاد کنند.
وی در پاسخ به سوالی درباره موضع دولت نسبت به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ‌خاطر نشان کرد: با صحبت‌هایی که در دولت صورت گرفته است، قرار شد این طرح مورد حمایت دولت قرار گیرد. واعظی در پایان در مورد انتخاب وزیر بهداشت هم‌ گفت‌: بر اساس قانون ما سه ماه وقت داریم و هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌ایم. انتخاب وزیر بهداشت هم بستگی به عملکرد آقای نمکی سرپرست فعلی این وزارتخانه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام