EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 تیر 1398   Thursday 27 June 2019

سرمقاله

هدف ترامپ از تحریم‌های جدید چیست؟

محمدرضا ستاری

دنیای سوپرکارهای شبیه سازی شده همیشه جالب بوده و در عین حال سوال‌های زیادی را نیز ایجاد کرده است. چرا چنین خودروهایی وجود دارند؟ چه افرادی این‌گونه خودروها را می‌خرند؟
اسخ دادن به این سوال‌ها آسان نیست و می‌توان گفت اصلاً نیازی هم به پاسخ دادن نیست. تا زمانی که سوپرکارهای واقعی و مالکان ثروتمند آن‌ها وجود دارند، این کپی‌های نه چندان دل‌چسب نیز وجود خواهند داشت و در آینده نیز نمونه‌های مختلف آن‌ها را خواهیم دید. یکی از مثال‌های اخیر چنین مواردی این لامبورگینی آونتادور شبیه‌سازی شده است.
این خودرو که توسط شرکتی با نام Executive Modcar Trendz ساخته شده به‌طور ویژه‌ای کنجکاوی ما را برمی‌انگیزد زیرا بر پایه‌ هوندا آکورد 4 در بنا شده است.
کاملاً مطمئن نیستیم که تیونر چگونه یک آکورد 4 درب را به آونتادور کوپه‌ 2 در تبدیل کرده اما استایل های متفاوت بدنه باعث شده‌اند این آونتادور شبیه‌سازی شده ابعاد و تناسبات عجیبی داشته باشد. برای مثال سقف خودرو ارتفاع بسیار بیشتری در مقایسه با آونتادور واقعی داشته و پوشش پیشرانه و بخش عقبی نیز زاویه‌ کاملاً متفاوتی دارند.
اما به همان اندازه که برخی تناسبات عجیب هستند، برخی ویژگی‌های جالب نیز به چشم می‌خورند. برای مثال رنگ بدنه به‌طور معقولی شبیه رنگ محبوب آرانچیو آرگوس آونتادور است. همچنین قطعاتی همچون چراغ‌های جلو و عقب کاملاً مشابه نسخه‌ی اصلی هستند.
ما حتی نمی‌توانیم تصور کنیم که سواری این خودروی شبیه‌سازی شده چگونه خواهد بود. پدال گاز را فشار دهید و شاهد شتاب‌گیری شبیه هوندا باشید. احتمالاً با توقف در چراغ‌قرمز شاهد رقابت با دیگران خواهید بود!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام