EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 22 آذر 1398   Friday 13 December 2019

سرمقاله

یک فاجعه با طرح «ما» و «آن‌ها»

علیرضا صدقی

برانکو در این سال‌ها نشان داد که رفت و آمد ستاره‌ها خللی در روند تیمش ایجاد نمی‌کند. او در این چهار فصل حداقل یک تیم یازده نفره از ستاره‌هایش را از دست داده است.
به گزارش وبسایت نود، منشا آخرین ستاره‌ای است که از پرسپولیس جدا شد. برانکو ولی در این سال‌ها تیمی ساخته که جدایی بازیکنی نتوانسته به آن ضربه بزند. در چهار فصل حضور پروفسور روی نیمکت پرسپولیس، ستاره‌های زیادی از این تیم رفتند ولی پرسپولیس آسیب جدی از نبود هیچ کدا‌م‌شان ندید و در همه فصول مدعی اصلی قهرمان بود. جالب است که اتفاقا بیشترین ستاره‌های جدا شده پرسپولیس هم در خطوط تهاجمی بودند ولی تیم تحت هدایت برانکو همواره جزو بالانشینان جدول گلزنان بوده است.
تیم منتخب بازیکنانی که تحت هدایت برانکو از پرسپولیس جدا شدند:
در اولین فصل نقل‌وانتقالات برانکو، این مربی پرسپولیس را زیر و رو کرد و حسابی تیمش را عوض کرد. برانکو خیلی زود رضایت به جدایی خانزاده، سوشا مکانی و بنگر داد. در ادامه با افت پیام صادقیان، این ستاره را هم به سمت درب خروجی باشگاه فرستاد. کاری که بعدها با محسن مسلمان کرد و بی‌نظمی‌ها و حواشی‌های مهندس امانش را برید و او را هم مثل رامین رضاییان از تیمش کنار گذاشت. برانکو، صادق محرمی را به خاطر پیشرفت از دست داد و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت. وحید امیری و فرشاد احمدزاده هم در پنجره بسته دست برانکو را در پوست گردو گذاشتند و رفتند. حالا منشا هم با رضایت خود سرمربی پرسپولیس جدا شد تا یک تیم یازده نفره پر از ستاره را پرسپولیس در این چهار فصل از دست داده باشد. با جدا شدن ده بازیکن قبلی که پرسپولیس خم به ابرو نیاورد و حتی تا فینال آسیا هم رسید تا پروفسور نشان دهد بالاتر از همه این ستاره‌ها، ستاره پرسپولیس خود اوست.
البته بازیکنان خوبی که در این سال‌ها از پرسپولیس رفتند به همین یازده نفر خلاصه نمی‌شود. از محمد نوری و محمد عباس‌زاده تا رضا نورمحمدی و فرناندو گابریل هم از پرسپولیس جدا شدند. همچنین مهرداد کفشگری، بنگستون، نریمان‌جهان و حتی مقاطعی هم سروش رفیعی، امید عالیشاه و احمد نوراللهی هم پرسپولیس برانکو را ترک کرده بودند. اتفاقی که پرسپولیسی‌ها را امیدوار می‌کند که با جدایی منشا هم خطری تیم‌شان را تهدید نکند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام