سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

یکی از آزادگان نوجوان ماجرای بیست و سه نفر، ضمن اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد روایت فیلم «۲۳ نفر» به واقعیت نزدیک است، بیان کرد: ما می‌خواستیم سربلند به ایران بازگردیم.
به گزارش مهر، ‌یحیی دادی‌نسب یکی از ۲۳ رزمنده نوجوانی است که قبل از آزادسازی خرمشهر توسط نیروی عراقی دستگیر شده بودند و حالا سرگذشت‌شان دستمایه ساخت فیلمی با عنوان «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری شده است.
دادی‌نسب پس از رونمایی از «۲۳ نفر» در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با مهر درباره این فیلم گفت: «می‌توانم بگویم بیش از ۹۰ درصد از این فیلم با واقعیتی که در دوره اسارت آن را تجربه کردیم، هماهنگ است و همه اتفاقاتی که در فیلم نشان داده شده، در واقعیت نیز رخ داده است. در واقع با دیدن این فیلم به آن دوران بازگشتیم.»
وی با اشاره به اینکه هنگام اسارت ۱۴ ساله بود، بیان کرد: «با دیدن این فیلم بغض گلوی‌مان را گرفت و تمام آن روزها به خاطرمان آمد، مهدی جعفری پیش از نگارش این فیلم، مستندی ساخته بود و با تک تک ۲۳ نفر مصاحبه کرده و خاطرات آنها ضبط شده است.»
دادی‌نسب درباره انتخاب فرزندش برای بازی در نقش خود توضیح داد: «در یک گردهمایی در مشهد حضور داشتیم که مهدی جعفری به همراه ابراهیم حاتمی‌کیا نیز در آن حضور داشتند، در آن مراسم پسر من را دیدند و پیشنهاد بازی وی به جای من را دادند که من نیز از این امر استقبال کردم.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام