EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019

سرمقاله

اپیدمی فقر

جهانبخش‌محبی نیا

نمایشگاهی در شهر لندن درباره‌ زندگی و میراث «نلسون ماندلا» در حالی برگزار شده که بیانگر اهمیت همیشگی او به کشورش آفریقای جنوبی است.
به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، این نمایشگاه تاثیر برانگیز، سفری از شروع زندگی ماندلا در روستایی در «کیپ شرقی» تا حبس ۲۷ ساله او و پایان نزاع بین سفیدپوستان و سیاه‌پوستان با شروع به کار او به عنوان رئیس جمهوری در سال ۱۹۹۴ را در برمی‌گیرد.
این نمایشگاه شامل بیش از ۱۵۰ اثر از لباس‌ها، پوسترهای مبارزاتی و اسناد مسافرتی او است که به طور موقت از خانواده این برنده جایزه صلح نوبل، موزه‌های مختلف و آرشیوهای سراسر جهان انتقال داده شده است. نوه «‌ماندلا» در مصاحبه‌ای با رویترز بیان کرد: «پدربزرگ من در دوران ریاست جمهوری‌اش از ساعتی استفاده می‌کرد که حتی زمانی که به خارج از کشور سفر می‌کرد آن را به وقت آفریقای جنوبی تنظیم می‌کرد. من این ساعت را نیز در اختیار این نمایشگاه گذاشته‌ام».
لندن اولین شهری است که میزبانی این تور نمایشگاهی را پیش از آنکه به طور دائم در زادگاه «ماندلا» مستقر شود برعهده گرفته است. ماندلا اولین رئیس جمهوری سیاه‌پوست آفریقای جنوبی بود که از سال ۱۹۹۴ به مدت ۵ سال این سمت را بر عهده داشت و بسیاری او را پدر آفریقای جنوبی می‌دانند.
رهبر پیشین آفریقای جنوبی، علیه آپارتاید مبارزه کرد و در سال ۱۹۹۳ جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. ماندلا در سال ۲۰۱۳ و در سن ۹۵ سالگی درگذشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام