سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نشست ورشو را «بی‌ارزش» توصیف کرد و گفت: این نشست تاثیری در کارها و قدرت ایران نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشگر محمد باقری اظهار کرد: لهستان قول داده است که در نشست ورشو هیچ حرفی علیه ایران زده نمی‌شود.
وی افزود: باید منتظر بود تا این نشست برگزار شود و ببینیم که لهستانی‌ها چقدر به قول خود وفادار هستند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح این نشست را بی‌ارزش و بی‌اهمیت توصیف کرد و اظهار کرد: چه در نشست ورشو علیه ایران حرفی زده شود و چه حرفی زده نشود، تاثیری در اقدامات و قدرت جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز جمعه 22 دی ماه در جریان سفر خاورمیانه‌ای خود در گفت وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» از برگزاری یک گردهمایی بین‌المللی با تمرکز بر فعالیت‌های منطقه‌ای ایران در روزهای 13 و 14 فوریه (24 و 25 بهمن) در ورشو پایتخت لهستان با حضور متحدان آمریکا از جمله بعضی شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس و در راس آنها عربستان سعودی و نیز رژیم صهیونیستی خبر داد.گفته می‌شود که برخی گروه‌های تروریستی نیز به این نشست فرا خوانده شده‌اند.
کشورهای بزرگ اروپایی به علاوه بسیاری از کشورهای منطقه از جمله کشورهای مهم عربی و ترکیه از مشارکت در این نشست به رغم دعوتی که واشنگتن از آنها کرده، خودداری کرده‌اند.
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه در واکنش به اعلام برگزاری کنفرانس ضد ایرانی در لهستان از سوی پمپئو، به کشور میزبان و شرکت‌کنندگان کنفرانس در توئیتی نوشت: کسانی که در آخرین نمایش ضدایرانی توسط آمریکا شرکت کرده بودند، یا مرده‌اند، یا بی‌آبرو شده و یا به حاشیه رانده شده‌اند و ایران قوی‌تر از همیشه است. دولت لهستان نمی تواند این ننگ را پاک کند؛ در حالی که ایران، لهستانی‏ها را در جنگ جهانی دوم نجات داد؛ این کشور اکنون میزبان یک سیرک درمانده ضد ایرانی می شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام