سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

تبریز – فلاح: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر از پروژه های فاضلاب کلانشهر تبریز  باهزینه ای بالغ بر113میلیارد ریال با حضور فرماندار شهرستان تبریز، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی به همراه مدیران و مجریان طرح و همچنین تعدادی از مسئولان استانی و شهرستانی در کلانشهر تبریز و اهالی محله 42 متری انقلاب اسلامی بهره برداری شد.
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در آیین بهره‌برداری از پروژه های عمرانی آب و فاضلاب در محله 42 متری انقلاب اسلامی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: اجرای بخشی از شبکه جمع آوری و خطوط اصلی  و فرعی فاضلاب محله 42 متری انقلاب اسلامی به‌طول 18000 متر در اقطار 200 تا 700 میلیمتری بوده و هدف اصلی از اجرای طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب منطقه بوده است.
خانی افزود: تامین اعتبار این طرح از محل منابع داخلی شرکت بوده که برای اجرای این طرح اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال هزینه شده است .
وی در خصوص بهره برداری از شبکه جمع‌آوری و خطوط اصلی فاضلاب منطقه شمس‌آباد نیز گفت: اجرای شبکه جمع آوری و خطوط اصلی و فرعی فاضلاب منطقه شمس آباد به‌طول 3500 متر با هدف جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب و ارتقاء بهداشت عمومی منطقه با اقطار 200 تا 315 میلیمتری با هزینه ای بالغ بر 13 میلیارد ریال بوده است .
وی در پایان از همکاری مسئولان شهر و اهالی منطقه که در مدت اجرای طرح با این شرکت همکاری داشته اند تشکر و قدردانی کرد.
لازم به ذکر است در پایان مراسم فرماندار شهرستان تبریز طی سخنانی از شرکت آب و فاضلاب استان و دست اندرکاران و عوامل اجرایی طرح‌ها تشکر و قدردانی کرد.
همچنین به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور معاونت  مهندسی و توسعه  شرکت آب و فاضلاب استان، فرماندار، شهردار، شورای شهر و تعدادی از مسئولان شهری و تعداد کثیری از خانواده های شهدای و مردم از 3 طرح و پروژه آب و فاضلاب منطقه سراب  در شهرهای مهربان، شربیان و دوزدوزان  باهزینه ای بالغ بر24500 میلیون ریال بهره برداری شد.
مدیر امور آب و فاضلاب سراب با اشاره به اجرای طرح گفت: این طرح به منظور افزایش ذخیره سازی آب شرب بهداشتی، تعدیل فشار و تنظیم نوسانات و همچنین مصرف روزانه شهر دوزدوزان اجرایی شده است و برای احداث مخزن 1000 مترمکعبی شهر دوزدوزان مبلغ 7000 میلیون ریال از محل طرح‌های استانی و سایر منابع داخلی شرکت هزینه شده است.
صمدپور در خصوص بهره برداری از چاه مهربان گفت: به‌منظور افزایش ظرفیت تامین آب مصرفی شهروندان ساکن در شهر مهربان، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اقدام به حفر و تجهیز تعداد یک حلقه چاه عمیق کرده که با تلاش همکاران در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی وارد مدار بهره برداری شد.
مدیر امور آب و فاضلاب سراب اضافه کرد: عمق چاه 24 متر و ظرفیت آبدهی آن 7 لیتر در ثانیه بوده که برای حفر و تجهیز آن  و همچنین اجرای خط انتقال آب چاه به‌طول 1000متر بالغ بر 4500 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت هزینه شده است.
صمدپور در خصوص بهره برداری از چاه شربیان نیز گفت: به‌منظور افزایش ظرفیت تامین آب مصرفی شهروندان ساکن در شهر شربیان، شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی اقدام به حفر و تجهیز تعداد یک حلقه چاه عمیق کرده که با تلاش همکاران در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی وارد مدار بهره برداری شد.
مدیر امورآب و فاضلاب سراب اضافه کرد: عمق چاه 160 متر و ظرفیت آبدهی آن 15 لیتر در ثانیه بوده که برای حفر و تجهیز آن  و همچنین اجرای خط انتقال آب چاه به‌طول 3600 متر بالغ بر 13000 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت هزینه شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام