سرمقاله

نشانی اشتباه کاخ سفید

رضا دهکی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرم سابقه‌دار در زمینه فروش سوالات کنکور این بار به اتهام کلاهبرداری خبر داد.
سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: در مورخه ۲۵/۱۰/۱۳۹۷ پرونده‏ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن گروهی از شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کرده بودند توسط مدیر یک موسسه به نام «منشور ادبیان» مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.
شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان داشتند: از طریق فضای مجازی به‌ویژه در سایت دیوار و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار، به موسسه‌ای به نام «منشور ادبیان» در خیابان جمالزاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس جهت تدریس در آموزشگاه‌های مختلف بود. در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد اما با گذشت زمان مشخص شد هیچ‏گونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه‌ها یا سایر موسسات علمی به عنوان مدرس از سوی این موسسه صورت نگرفته است. کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به‌دست آمده از موسسه منشور ادبیان اطلاع پیدا کردند که این موسسه صرفا یک موسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و ... است و دفتر موسسه نیز صرفا یک مکان استیجاری با کاربری اداری است.
در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر موسسه منشور ادبیان به نام سعید. م (۵۲ ساله) به عنوان یکی از مجرمین سابقه‌داری شدند که پیش از این چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سوالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است. با شناسایی تصویر سعید. م به عنوان مدیر متواری موسسه منشور ادبیان، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام در مورخه ۱۳/۱۱/۱۳۹۷ وی در مخفیگاهش در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تاسیس موسسه منشور ادبیان به منظور کلاهبرداری شد اما پس از مواجه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد؛ در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام محترم قضایی، جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد؛ لذا از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر، میدان نیلوفر مراجعه کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام