سرمقاله

نشانی اشتباه کاخ سفید

رضا دهکی

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری دو نفر اعضای یک باند در یکی از شهرستان‌های غربی کشور، اظهار کرد: اعضای این باند با تغییر و دستکاری ارکان اساسی خودروهای سرقتی (پلاک، شماره شاسی و بدنه) آنها را به فروش می‌رساندند.
سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی در تشریح این خبر گفت: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته، مشخص شد شخصی به هویت شهریار. الف که از سابقه‌داران حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو و تغییر در ارکان اساسی خودرو‌های سرقتی است، به تازگی  بعد از آزادی از زندان با تشکیل باندی به صورت گسترده اقدام به خرید و فروش خودروهای سرقتی در سراسرکشور کرده و با دستکاری ارکان اساسی آنها، این خودروهای سرقتی را به فروش می‌رساند. این باند پس از خرید خودروهایی مانند پژو ۴۰۵ و پژو پارس که در تصادفات دچار خسارت‌های جدی و اساسی شده بودند اقدام به سرقت خودروهایی شبیه مدل خودرو‏های سرقتی کرده و با انتقال آنها به شهرستان، پلاک خودروهای تصادفی و شماره شاسی و بدنه آنها را جایگزین خودروهای سرقتی کرده و آنها را به فروش می‌رساندند.
با توجه به اطلاعات به دست آمده دستگیری شهریار متهم اصلی این پرونده در دستور کار قرار داده شد و پس از اخذ نیابت قضایی، تیمی از ماموران اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان کرمانشاه اعزام و پس از انجام اقدامات قضایی و قانونی و هماهنگی با عوامل پلیس آگاهی شهرستان پس از ساعت‌ها تعقیب و مراقبت، متهم را در حالی‏که با یک دستگاه خودروی ۲۰۶ سرقتی که دارای سابقه اعلام سرقت از تهران در حال تردد بود، دستگیر شد. متهم در تحقیقات به‌عمل آمده در ابتدا منکر هر گونه سرقت و تغییر در ارکان اساسی خودروهای سرقتی و خرید و فروش خودروهای مسروقه بود که پس از مواجهه با مستندات و مدارک به خرید سه دستگاه خودروی مسروقه سند نمره از دو نفر در شهرستان کرج اعتراف کرد. با اعتراف متهم اصلی این پرونده،  شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند در دستور کار قرار داده شد که در همین رابطه یکی از همدستان متهم به هویت سعید در شهرستان کرمانشاه در حالی که محل سکونت خود را  تغییر داده و در منزل خواهرش زندگی می‌کرد شناسایی و دستگیر و از وی یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ مسروقه، یک دستگاه خودروی مزدا ۳ با پلاک جعلی وتعدادی اوراق و مدارک مربوط به خودروهای تصادفی کشف شد.
در تحقیقات صورت گرفته متهمان به خرید و فروش خودروهای مسروقه با دستکاری در ارکان اساسی آنان اعتراف کردند که تعداد ۹دستگاه از خودروی مسروقه سند نمره در شهرهای همدان، کرمانشاه، قزوین و پرند شناسایی و توقیف شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام