EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با ارسال نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از او درخواست کرد با عقد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تکثیر غیرقانونی کتاب در مراکز آموزشی پیشگیری کنند.
به گزارش ایسنا، در متن نامه هومان حسن‌پور به سیدعباس صالحی آمده است: «همان‌طور که مستحضر هستید کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مولفان و مترجمان این اتحادیه با همیاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر ارگان‌های ذی‌ربط در مسیر صحیح مقابله با تکثیر غیرمجاز کتاب گام برمی‌دارد.
به گزارش این کارگروه یکی از اماکنی که بعضا برای تکثیر غیرمجاز کتب ناشران استفاده می‌شود واحدهای کپی و تکثیر دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و مدارس است که متاسفانه سهوا یا عمدا با تکثیر همه یا قسمتی از کتاب‌های ناشران و فروش آن به دانشجویان و دانش‌آموزان، حقوق مولفان و یا مترجمان و ناشران را نادیده می‌گیرند. از سوی دیگر گستردگی و فراوانی این واحدها به حدی است که کارشناسان این کارگروه تنها راه مقابله موثر و ممکن را عقد تفاهمنامه‌ای مابین وزرای محترم سه وزاتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش مبنی بر اطلاع‌رسانی و منع از ناحیه حوزه وزارتی می‌دانند. لذا مستدعی است در صورت صلاحدید دستور لازم جهت بررسی و یا هرگونه فعل موثر در این زمینه را مبذول فرمایید».


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام