EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 خرداد 1398   Wednesday 22 May 2019

سرمقاله

خودزنی سیاسی برای عبور از بحران ناامیدی

ژوبین صفاری

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با تغییر شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری، اکنون توزیع این محصول در تعاونی‌های مصرف کارگری و کارمندی و برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور انجام می‌شود.
به گزارش ایرنا، عباس قبادی افزود: با مصوبه ستاد تنظیم بازار گوشت تنظیم بازاری در تعاونی‌های مصرف ازجمله اسکان، اسکاد، فرهنگیان، بازنشستگان، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و نیز برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دست جامعه هدف می‌رسد.
وی درباره حضور تعدادی از قصابان مقابل این وزارتخانه در اعتراض به توزیع نشدن گوشت تنظیم بازاری اظهار کرد: این افراد خواستار دریافت سهم گوشت تنظیم بازاری بودند اما با توجه به تغییر شیوه توزیع این محصول، توصیه می‌شود گوشت مورد نیاز را از کشتارگاه تهیه کنند. در ماه‌های گذشته با وجود افزایش واردات گوشت تنظیم بازاری، تفاوت قیمت آن با گوشت تولید داخلی در بازار آزاد سبب تشکیل صف‌های طولانی در مراکز توزیع شد که در شان مردم نبود. با تغییر شیوه توزیع، سهمیه گوشت دولتی قصابی‌هایی که تا چند روز پیش اقدام به دریافت سهمیه و توزیع آن بین مردم می‌کردند قطع شد که اعتراض آنان را به دنبال داشت. با وجود آنکه واردات گوشت قرمز در حجم زیاد انجام شده بود و بخشی از آن در اختیار قصابان قرار می‌گرفت، اکنون این سهمیه قطع شده است.
بر اساس این گزارش، برخی از قصابان پایتخت در اعتراض به تغییر روند توزیع گوشت تنظیم بازاری، در مقابل ساختمان شهید نادری وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در بلوار کشاورز تجمع کردند و خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری توسط این صنف شدند. حذف سهمیه قصابان از گوشت دولتی و تنظیم بازاری منجر به اعتراض این فعالان صنفی شده است؛ آنان مدعی‌اند ‌دولت از چند سال گذشته به منظور تنظیم بازار اقدام به عرضه گوشت بین اتحادیه‌ها و نیز فروشگاه‌ها کرده اما از روز سه‌شنبه توزیع این گوشت برای قصابی‌ها متوقف و تنها در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود‌. این افراد که تعداد آنها بیش از 40 نفر تخمین زده می‌شد، 3 روز پیش نیز در این محل تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان وزارت صنعت شده بودند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام