EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر
بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولان استان و خیرین در بوشهر برگزار شد و از خیرین مدرسه ساز تجلیل به عمل آمد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان گفت: از سال 92 تاکنون 1متر مربع فضای آموزشی را افزایش یافته و 316 پروژه در قالب 135 کلاس درس ، 178 هزار متر مربع و با اعتبار 200میلیارد تومان اجرا شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهر: احمد مرادی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر گفت: در بیست و یکمین روز از اسفند بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز را با رویکرد افزایش ایمنی مدارس که در دو بعد مهم که تجهیزات و دیگری ابنیه است، برگزار می کنیم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهر افزود: جامعه ای که در مسیر توسعه حرکت می کند شرایط و مقدماتی دارد که اصلی ترین آن داشتن نیروی خلاق و آموزش است که در این راستا خیرین استان همت کرده و در تامین تجهیزات کمک کرده اند
وی با بیان اینکه سرانه آموزشی کشور 2/5متر است، اضافه کرد:سرانه آموزشی ما در استان 5/6متر می باشد که اگر بخواهیم آن را به 4/8برسانیم نیاز داریم 2 متر به این فضاها اضافه کنیم.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهر در خصوص نقش و جایگاه خیرین استان در پروژه‌های اجرا شده اضافه کرد: از تعداد پروژه‌های ذکر شده 158 پروژه با حدود 600کلاس درس و کمک 97میلیاردی خیرین استان 50درصد از زیربناهای مدارس استان به همت خیرین اجرا شده است.
وی با بیان اینکه از حیث تراکم به 355 کلاس درس در استان نیاز است، عنوان کرد: میزان تراکم کشور 23 و استان 21 می باشد که ما نسبت به کشور وضعیت مطلوب تری را داریم.
احمد مرادی ضمن تقدیر از خیرین اظهار کرد: در سال 96 و 97 از محل اعتبارات داخلی پروژه های خیرین با 13 میلیارد تومان تکمیل شده است و در سال 98 نیز در قانون بودجه سرانه ای برای کمک به تکمیل پروژه های خیرین در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد: ما در استان به 750 کلاس درس از لحاظ مقاوم سازی و توسعه نیاز داریم که ساخته و تحویل آموزش پرورش کنیم.
استاندار بوشهر گفت: نوسازی مدارس از الویت‌های پروژه های استان است و مدیریت استان از هرگونه کمکی در راستای تکمیل مدارس با توجه به مصوبه ای که دولت دارد و باید در نوسازی مدارس قرار گیرد، دریغ نخواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان، عبدالکریم گراوند در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گفت: وضعیت استان در بحث نوسازی مدارس امیدوار کننده و مطلوب است که با همت خیرین بهتر از این نیز خواهد شد.
استاندار بوشهر ضمن تقدیر از فعالیت های خیرین عنوان کرد:ما اگر آبادانی و پیشرفت ایران را می خواهیم و اگر بخواهیم در دنیا نقش آفرین باشیم، باید نیروی انسانی خوبی داشته باشیم که این نیز در خدمت آموزش پرورش بوده و در این راستا خیرین پرچم دار این حرکت معنوی هستند و باعث الگو برداری سایر بخش ها شده است.
وی با ابراز خرسندی و امیدواری از توسعه پرشتاب استان با حضور خیرین اظهار کرد: خیرین براساس اعتقادات الهی در جهت توسعه استان و شتاب بیشتر کشور اقدام کرده اند که شایسته تقدیر هستند.
گراوند با اشاره به اینکه 50درصد از نوسازی مدارس را مدیون خیرین هستیم،بیان کرد: این تجلیل ها به خاطر ما است که الگوهایمان را فراموش نکنیم چرا که آنها دغدغه ساختن مدرسه را دارند و جای بسی خوشحالی است که در بحث ایمن سازی نیز دغدغه فراوانی دارند.
وی با بیان اینکه در جنوب استان 25 مدرسه را با اعتبار 118 میلیارد تومان کلنگ زنی کرده ایم خاطر نشان کرد: نکته مهمی که وجود دارد باید در حوزه مدرسه سازی قیمت ها را بیشتر بررسی کنیم و پیمانکاران نیز این نگاه را داشته باشند و نکته دیگر معماری و سازه هایی است که امنیت لازم را داشته باشند که باید جزو دغدغه های ما باشد.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید چشم انداز سه ساله ای ترسیم شود و کل 750 کلاس تخریبی استان به همت خیرین ساخته شود و کوشش کنیم مدارس مجهزترین و بهترین معماریها را در سطح ملی داشته باشند که این امر هم با نوشتن سند چشم انداز و حرکت جهادی انجام خواهد شد.
آیت الله صفایی بوشهر در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر گفت: در مدرسه بزرگترین مهندسی و معماری که انسان است، صورت می گیرد چراکه ما همه محصول معماری مدارس هستیم و به‌واسطه خیرین و انجام کار خیری که صورت می گیرد آثار و برکات ارزشمندی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مدرسه سرچشمه فیاض خیرات و برکات است، عنوان کرد: تنها چیزی که برای انسان می ماند کار خیر است و حتی در مدرسه مسجد هم ساخته شود ثواب بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه استان بوشهر تا 4 سال قبل 1250 کلاس تخریبی داشته است، اظهار کرد: در استان چند مدرسه در سیاه چادر و برخی از مدارس تک اتاق بوده اند که باتلاش های صورت گرفته هم اکنون 750کلاس تخریبی داریم .
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه صد میلیون تومان جهت تجهیز وسایل گرمایشی به نوسازی مدارس تقدیم خواهم کرد اظهار کرد: باید چشم انداز سه ساله ای ترسیم شود و کل 750 کلاس به همت خیرین ساخته شود.
وی با اشاره به اینکه مدرسه باید زیباترین سازه در یک جغرافیا باشد عنوان کرد: استان بوشهر استان استعداد است و ما باید فضای نخبگی آنها را فراهم سازیم، باید کوشش کنیم مدارس مجهزترین و بهترین معماریها را در سطح ملی داشته باشند که این امر هم با نوشتن سند چشم انداز و حرکت جهادی انجام خواهد شد.
در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان بوشهر از 32 خیر مدرسه ساز استان بوشهر تجلیل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس استان بوشهر، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولان استان و خیرین در بوشهر برگزار شد و از خیرین مدرسه ساز تجلیل به عمل آمد.در این جشنواره حسین حریری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان گفت:اگر می خواهیم مسیر توسعه را طی کنیم باید پرکار باشیم و این را به دانش آموزان یاد دهیم و کارهایمان را دقیق تر انجام دهیم. چراکه رمز موفقیت همین است.
حسین زارعی از خیرین مدرسه ساز نیز گفت: یکی از سنت های حسنه که در جوامع وجود داشته است وقف است که اگر جایگاه واقعی خود را پیدا کند در پویایی کشور نقش اساسی را خواهد داشت.
در این جشنواره از 32 خیر به نام های عبدالمجید خردی، مجید یوسفی، حسین زارعی، خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی بوشهر، رئیس اتاق بازرگانی ایران، مجید پور برازجانی، زراعت گر مدیر امور شعب بانک ملی بوشهر، غلامحسین رئیسی، ماشاالله چمکوری،غلامرضا برازجانی، صدیقه هاشمی، فاطمه راستگو، بدری دریاگر، کفایت ریگی، نماینده شرکت متانول کاوه، ابراهیمی شهردار بندر دیر، مدیرعامل سیراف انرژی، خسرو مومنی، محمدی، محسن کردی، بازیار مدیرکل گمرک بوشهر، رئبس دانشگاه آزاد واحد دلوار، غلامرضا مانعی، حسین حیدری، حسین حریری، امیر حریری، مهدیان، نصرالله حسامی زاده، غلامرضا پرستش، ماندنی خرم، منصور گرگی پور و بوهندی نجفی تجلیل به عمل آمد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام