EBTEKAR NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 خرداد 1398   Wednesday 22 May 2019

سرمقاله

خودزنی سیاسی برای عبور از بحران ناامیدی

ژوبین صفاری

با تصویب هیئت وزیران به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط‌زیست، مخبرانی که ماموران سازمان حفاظت محیط‌زیست را در جریان تخلفات زیست محیطی قرار دهند، پاداش مالی دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط‌زیست و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد تبصره ماده واحده قانون اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط‌زیست در ارتباط با جرایم زیست‌محیطی - مصوب ۱۳۹۴- آیین‌‌نامه اجرایی قانون یاد‌شده را تصویب کرد. براساس این آیین‌نامه، سازمان حفاظت محیط‌زیست از ظرفیت اطلاعاتی سازمان‌های مردم نهاد و افراد مطلع برای کنترل و رفع جرایم زیست محیطی استفاده می‌کند. این افراد هیچ‌گونه رابطه استخدامی با سازمان محیط‌زیست ندارند اما به منظور جبران زحمات آنها سازمان حفاظت محیط‌زیست برای آنها پاداش در نظر می‌گیرد.
براساس این آیین‌نامه به کارکنان و ماموران سازمان در امور جلوگیری از تخلفات و جرایم معادل ۳۵ درصد بهای جانوران وحشی، کاشفان معادل ۲۵ ‌درصد، کارکنان و ماموران سازمان در امور پیگیری و تعقیب معادل ۱۰ درصد و مخبر معادل ۱۰ درصد پرداخت می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام