EBTEKAR NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 خرداد 1398   Thursday 23 May 2019

سرمقاله

ترامپ در این ژست هم قابل اعتماد نیست

محمدرضا ستاری

فراری F8 تریبوتو یکی از خبرسازترین خودروهای نمایشگاه ژنو 2019 بود که جایگزین 488 GTB محسوب می‌شود. این خودرو در مقایسه با نسل پیشین کاهش وزن احساس‌برانگیزی داشته و قدرت و گشتاور پیشرانه‌ 8 سیلندر 3.9 لیتری توئین توربوی آن به ترتیب برابر با 720 اسب بخار و 770 نیوتون‌متر است. این سوپرکار ایتالیایی تنها در عرض 2.9 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد و شتاب صفر تا 200 کیلومتر آن نیز تنها 7.8 ثانیه است. سقف سرعت F8 تریبوتو نیز 340 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
اگرچه F8 تریبوتو ویژگی‌های جدید زیادی دارد اما وضعیت آن به عنوان جایگزین 488 و نه خودرویی کاملا جدید سوالات زیادی را به وجود آورده است. چرا فراری خودرویی را تولید کرده که جایگزین خودرویی است که آن خودرو هم جایگزین یک خودروی 10 ساله است؟!
مدیرفنی ارشد فراری در مصاحبه با رود اند تراک به برخی از این سوالات پاسخ داده است. به عنوان مقدمه‌ای کوتاه باید دانست اسب رقصان ایتالیا در حال تست نسخه‌ هیبریدی 488 و قبل از نمایشگاه ژنو رویت شده است. حدس زده می‌شد جایگزین 488 احتمالا قوای محرکه‌ الکتریکی شده خواهد داشت و زیرساختی جدید برای محصولات آتی فراری با قوای محرکه‌ هیبریدی خواهد بود. البته مدیر فراری می‌گوید این خودروساز به‌جای هیبریدی‌سازی F8 روی کاربری روزمره تمرکز بیشتری داشته است و به همین خاطر به‌جای تولید خودرویی کاملا جدید، فراری 488 ارتقا یافته تا در جایگاهی بین GTB فعلی و پیستا قرار گیرد.
خبر خوب اینکه محصول هیبریدی فراری کاملا جدید خواهد بود و روی پرفورمنس پیست تمرکز خواهد داشت. مدیرعامل فراری نیز تایید کرده این خودروی هیبریدی در دو تا سه ماه آینده از راه خواهد رسید. جدای از این‌ها، فراری F8 تریبوتو علاوه بر پرفورمنسی قابل‌توجه، راندمان آئرودینامیکی بسیار بهتری در مقایسه با 488 GTB داشته و در واقع 15 درصد بهتر است. این خودروی جدید اگرچه کاملا جدید نیست اما نسبت به پدر خود بهبودهای قابل‌توجهی داشته است.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام