EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

تبریز - فلاح: جلسه شورای مدیران شرکت آبفار با حضور علیرضا ایمانلو، مدیرعامل و سرپرست شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی آذربایجان شرقی، معاونان و روسای اداره ها و مدیران آبفار شهرستان های استان برگزار شد.
سرپرست شرکت آبفار آذربایجان شرقی در این نشست بر بحث ادغام بین شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان اشاره کرد و گفت: بحث ادغام از رویکردهای وزرات نیرو محسوب می شود و هنوز مشخص نیست که بعد از چند ماه این مهم محقق شود و موضوع ادغام چند ماه به طول بینجامد.
علیرضا ایمانلو افزود: جای هیچ گونه نگرانی نیست، چون سیستم ما واحد است و تا زمان ادغام، شرکت به شکل خودگران به فعالیت خود ادامه خواهد داد و باید تا زمانی که ادغام صورت نگرفته خودمان کار کنیم و دخل و خرج خودمان را مدیریت کنیم. ایمانلو با تاکید بر وصول مطالبات و تاثیر فروش بر موفقیت در این حوزه، ابراز داشت: خوشبختانه روش های جمع‌آوری آب بهای شرکت مقبول است و این روش باید تداوم داشته باشد البته بهتر است متوجه باشیم که ارزش آوری برای شرکت، هر چند که یک تومان هم باشد، برای مان مایه افتخار است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان شرقی و سرپرست شرکت آبفار استان در ادامه با تاکید بر اینکه در همه کارها، تعامل و دوستی بهترین شیوه رفتاری است، متذکر شد: در صورت نداشتن تعامل و همکاری با یکدیگر کارها را نمی توان به خوبی پیش برد و موفق عمل کرد، از این رو، همه کارمندان در اول سال، باید برای خود یک راه و روشی را تعریف کنند و برنامه‌های شان را بر اساس آن پیش ببرند.
ایمانلو با بیان ضرورت توجه به وصول مطالبات، اصلاح شبکه‌ها، کم کردن پرت آب و آموزش آبداران روستایی ادامه داد: این مباحث باید جزو اولویت های کاری ما باشد و تلاش مان بر رساندن آب شرب سالم و بهداشتی به مردم باشد چون کار ما سقّایی محسوب می شود.
ایمانلو، رساندن آب سالم به روستاییان را بسیار ارزشمند دانست و با تاکید بر جداسازی شبکه ها، ارائه راهکارهای اجرایی در خصوص مسائل ایمنی و کاهش پرت آب، گفت: در مورد جداسازی شبکه ها باید اقدامات بزرگی را انجام دهیم و این کار بهترین روش در روستاهای کوچک است و می توان به خوبی آن را انجام داد.
شایان ذکر است آذربایجان شرقی با داشتن 2 هزار و 733 روستا، جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 101 هزار و 893 (1101893) نفر را داراست و از این جمعیت، 875 هزار و 371 نفر تحت پوشش این شرکت آبفار آذربایجان شرقی است و 81 درصد از جمعیت استان را شامل می شود و از این تعداد، 2 هزار و 18 روستا، با جمعیت یک میلیون و 86 هزار و 836 نفر (1086836) روستای بالای 20 خانوار و 715 روستا با جمعیت 15هزار و 57 (15057) نیز روستای زیر 20 خانوار است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام