سرمقاله

لبنان پس از انفجار

جلال خوش‫چهره

‌فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: دو نفر از اعضای گروهک‌های تروریستی که عامل شهادت سرهنگ غلامحسن جام‌دوست از ماموران پلیس راهور زاهدان نیز بودند، دستگیر شدند.
‌به گزارش «ابتکار»، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری افزود: این دو نفر با گروهک‌های تروریستی همکاری می‌کردند و به تمامی اقدامات انجام‏شده و در دست اقدام اعتراف کردند. وی در ادامه افزود: در تاریخ ۱۸ دی‏ماه سال گذشته یکی از بهترین نیروهای پلیس راهور استان سرهنگ جام‌دوست توسط یک تیم دو نفره موتورسوار به شهادت رسید و یکی از سربازان تا ۷۰ درصد به جانبازی نائل شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: به محض این اتفاق، تیم ویژه‌ای تلاش کردند تا عاملان را شناسایی و دستگیر کنند، که در نهایت یک تیم دو نفره شناسایی شد که یکی از این افراد عضو یکی از گروهک‏های تروریستی بوده و در داخل استان اقدامات خرابکارانه انجام می‌داده است. وی افزود: این فرد ۷ گروه و ۷ کانال فضای مجازی در داخل استان برای گروهک‌های تروریستی خارج مرز ایجاد کرده بود و منابع مالی آنها به اتفاق جذب نیرو برای اعضای گروهک را بر عهده داشت. قنبری گفت: هدف این تیم این بود که از کشور عزیمت کنند و خارج از مرزها با اعضای گروهک‌های تروریستی به عنوان عامل عملیاتی گروه کار کنند و برای اثبات خود از طرف گروهک ماموریت پیدا می‌کنند تا داخل استان اقدامات تروریستی انجام دهند و اولین ترورشان شهادت شهید جام‌دوست بود که از قبل گروهک برنامه‌ریزی لازم را برای آنها انجام داده بود و نوع ترور و چگونگی آن را آموزش داده بود که آنها بعد از عملیات کور خود از صحنه حادثه فیلمبرداری کرده و برای گروهک تروریستی ارسال کرده بودند که با تلاش پلیس فتا اقدامات لازم برای شناسایی این افراد انجام شد. وی ادامه داد: این گروه اقدامات دیگری در دست انجام داشتند که در تله ماموران پلیس گرفتار و به اقدامات خود اعتراف کردند و هر دو نفر به فاصله چند روز دستگیر شدند. قنبری در ادامه گفت: در طول یکی دو سال اخیر، این افراد برای گروهک‌های تروریستی اقدامات زیادی انجام داده بودند که در پرونده آنها ثبت و ضبط شد و آنها در نزد قاضی نیز به اقدامات خود اقرار کرده‌اند.
وی اضافه کرد: این پیام را به گروهک‌های ضدانقلاب می‌دهیم که نیروی انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی که دارد اجازه نمی‌دهد این مجرمان به اهداف خود برسند و در صورت انجام عملیات‌های کور، قطعاً در کمترین زمان ممکن در چنگال قانون گرفتار می‌شوند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام